Batı Şeria'da "Kudüs" konulu fotoğraf sergisi

RAMALLAH (AA) - İşgal altındaki Batı Şeria'da yer alan El-Bire kentinde "Kudüs" konulu fotoğraf sergisi düzenlendi. "Gözlerimiz her gün sana geliyor" isimli serginin açılışı, Filistin Turizm Bakanı Rula Maya, Enformasyon...

banner265
GENEL 26.02.2018, 19:11
Batı Şeria'da

RAMALLAH (AA) - İşgal altındaki Batı Şeria'da yer alan El-Bire kentinde "Kudüs" konulu fotoğraf sergisi düzenlendi.

"Gözlerimiz her gün sana geliyor" isimli serginin açılışı, Filistin Turizm Bakanı Rula Maya, Enformasyon Bakan Vekili Mahmud Halife, Kudüs Valisi Adnan el-Hüseyni'nin yanı sıra Filistinli vatandaşların katılımıyla gerçekleştirildi.

Sergide, Kudüs'teki mimari yapı, çarşı, cami ve kiliselerin yanı sıra İsrail'in ihlallerine ilişkin 28 fotoğraf yer alıyor.

AA muhabirine konuşan Filistin Enformasyon Bakanlığı Kudüs Birimi Başkanı Muhammed el-Hatib, serginin, İsrail'in tahrifatına maruz kalan Kudüs şehrinin orijinal görüntüsünün korunması amacıyla düzenlendiğini belirterek, "Bu serginin, Batı Şeria'daki Filistinlilerin Kudüs'ü görebilmesi için bir pencere aralamasını istiyoruz." dedi.

Batı Şeria ve Gazze Şeridi'ndeki Filistinlilerin, Kudüs'e girişlerini özel izne tabi tutan İsrail, ayrıca inşa ettiği "Ayrım Duvarı" ile kenti diğer bölgelerden izole etmeyi amaçlıyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Eskişehir Yunus Emre Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Refik Pehlivan'ı Başarılı Buluyor musunuz?
Eskişehir Yunus Emre Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Refik Pehlivan'ı Başarılı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@