Sürücüler Zonguldak-Ereğli yolunda önlem alınmasını istiyor

Zonguldak-Ereğli karayolunda yapım çalışmaları devam ederken bölünmüş yolda trafik tek taraftan çift yönlü olarak veriliyor. Ancak yol üzerinde yeterli işaretlemenin yapılmaması kazalara davetiye çıkartıyor.Zonguldak-Ereğli arası karayolunun...

GENEL 25.09.2017, 14:11
Sürücüler Zonguldak-Ereğli yolunda önlem alınmasını istiyor

Zonguldak-Ereğli karayolunda yapım çalışmaları devam ederken bölünmüş yolda trafik tek taraftan çift yönlü olarak veriliyor. Ancak yol üzerinde yeterli işaretlemenin yapılmaması kazalara davetiye çıkartıyor.

Zonguldak-Ereğli arası karayolunun yapım çalışmaları devam ederken sürücüler yolda yeterli işaretleme yapılmaması ve gerekli önlemlerin alınmamasından şikayetçi. Bazı bölgelerde trafiğin bölünmüş yolun bir tarafından çift yönlü olarak verildiğini dile getiren sürücüler yeterli işaretleme yapılmadığından kazaların meydana geldiğini ifade etti. Sürücüler yetkilileri uyararak “Özellikle Soğanlı rampaları denilen mevkiden Kandilli yol ayrımına kadar olan bölgede sürekli kazalar oluyor. Çalışma nedeniyle yolun bir tarafı trafiğe kapatılıyor, diğer taraf ise çift yönlü olarak açılıyor. Ancak ne doğru dürüst uyarı levhası var nede çift yönlü trafiğe açılan yolda dubalar var. Geçtiğimiz haftalarda burada tır ile kamyon kafa kafaya çarpıştı, insanlar canlarından oluyordu. Yetkililerden daha fazla can ve mal kaybı yaşanmaması için önlem almalarını bekliyoruz. Yol yapılıyor, teşekkür ederiz ama bu yol yapılırken insanlarımız ne canından nede malından olsun” dedi.

Sürücüler alınacak önlemlerle Zonguldak-Ereğli arasında ki yolda kazaların önüne geçilebileceğini ifade etti.

Yorumlar (0)
16
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce Esnaf Odaları Birliği'nin Yeni Başkanı Kim Olmalı?
Sizce Esnaf Odaları Birliği'nin Yeni Başkanı Kim Olmalı?
Namaz Vakti 23 Mayıs 2022
İmsak 03:43
Güneş 05:30
Öğle 13:00
İkindi 16:55
Akşam 20:19
Yatsı 21:58

Gelişmelerden Haberdar Olun

@