Türkiye ve Venezuela ilişkileri ilerliyor

Türkiye ve Venezuela arasındaki ikili ilişkileri güçlendirmek amacıyla Türkiye’nin Caracas Büyükelçisi Şevki Mütevellioğlu, Venezuela Savunma Bakanı Vladimir Padrino Lopez ile biraraya geldi.Venezuela ile Türkiye arasındaki ikili ilişkiler...

GENEL 19.10.2018, 12:59
Türkiye ve Venezuela ilişkileri ilerliyor

Türkiye ve Venezuela arasındaki ikili ilişkileri güçlendirmek amacıyla Türkiye’nin Caracas Büyükelçisi Şevki Mütevellioğlu, Venezuela Savunma Bakanı Vladimir Padrino Lopez ile biraraya geldi.

Venezuela ile Türkiye arasındaki ikili ilişkiler her alanda güçlendirilmeye devam ediyor. Türkiye’nin Caracas Büyükelçisi Şevki Mütevellioğlu, Venezuela Savunma Bakanı Vladimir Padrino Lopez ile bir araya geldi. Türk Dışişleri Bakanlığı ve Venezuela Dışişleri Bakanlığı arasında konsolosluk istişareleri üzerinde bir mutabakat, diplomatik ve stratejik ilişkilerini güçlendirme yönünde ikili işbirliği anlaşmaları imzalandı. İki ülke arasında yapılan anlaşmalar ortak çıkarlar için kazan kazan sistemini benimseyecek. Ayrıca ortak sorumluluk, eşitlik, saygı ve eşitliğin öncülüğünde sayısız müzakereler yapılması kararı da alındı. Bakan Lopez, görüşmenin ardından sosyal medya hesabında “İki ulusun öncü lideri Atatürk ve Bolivar’dan yola çıkarak iki ülke halkları arasındaki ilişkileri ve kardeşliği güçlendiren bir çalışma toplantısı yaptık. Sayın Şevki Mütevellioğlu’na onurlu ziyareti için teşekkür ederiz" paylaşımında bulundu.

Yorumlar (0)
15
kapalı
Günün Anketi Tümü
Sizce Esnaf Odaları Birliği'nin Yeni Başkanı Kim Olmalı?
Sizce Esnaf Odaları Birliği'nin Yeni Başkanı Kim Olmalı?
Namaz Vakti 16 Mayıs 2022
İmsak 03:53
Güneş 05:36
Öğle 12:59
İkindi 16:53
Akşam 20:13
Yatsı 21:49

Gelişmelerden Haberdar Olun

@