banner251

Son dakika Bakan Ziya Selçuk'tan yüz yüze eğitim açıklaması!

Milli Eğitim Bakanı milyonlarca öğrenciyi ilgilendiren yüz yüze eğitim açıklaması...

GÜNDEM 31.05.2021, 20:48
Son dakika Bakan Ziya Selçuk'tan yüz yüze eğitim açıklaması!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk:"Yarın itibariyle ilkokul öğrencilerimiz, 7 Haziran Pazartesi’den itibaren ise ortaokul ve lise öğrencilerimiz için haftada iki gün yüz yüze eğitime başlıyoruz."

Milli Eğitim Bakanlığı flaş yüz yüze eğitim açıklamasını yaptı.

Ülkemiz genelinde Kovid-19 salgin tedbirleri çerçevesindeki kademeli normalleşme kapsamında, 1 Haziran Salı gününden itibaren tüm ilkokullarda ve okul bünyesindeki ana siniflannda haftada 2 gün yüz yüze eğitime başlanacaktır. Diğer okul öncesi eğitim kurumlan mevcut durumda olduğu gibi tam zamanlı olarak yüz yüze eğitime devam edecektir. 7 Haziran Pazartesi günü ise tüm ortaokul ve liselerimizde haftada 2 gün yüz yüze eğitime geçilecektir.

Köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki okullanımızda yüz yüze eğitime 1 Haziran Salı gününden itibaren haftanın 5 günü tam zamanlı olarak başlanacaktır. Okullanımızdaki yüz yüze eğitimlere katılım, isteğe bağlı olup "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlannin Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu'ndaki koşullar doğrultusunda gerçekleştirilecektir. 2020-2021 eğitim öğretim yılı 2 Temmuz Cuma günü sona erecektir. Kamuoyunun bilgisine saygryla sunulur.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@