Ukrayna’ya ilaç ve tıbbi malzeme yardımı

Türk Eczacıları Birliği’nin Ukrayna için hazırladığı ilaç ve tıbbi malzeme yardımı bir TIR ile Ukrayna'ya doğru bugün yola çıktı.

GÜNDEM 29.03.2022, 20:40 29.03.2022, 20:50
Ukrayna’ya ilaç ve tıbbi malzeme yardımı

Türk Eczacıları Birliği Başkanı Arman Üney "Türk Eczacıları Birliği olarak özellikle ilaç ve tıbbi malzeme yardımı konusunda üzerimize düşen ne varsa yerine getirmeye, bir nebze de olsa yaraları sarmaya çalışıyoruz" dedi. 

Türk Eczacıları Birliği, savaş koşullarının devam ettiği Ukrayna’ya ilaç ve tıbbi malzeme yardımında bulundu. Türk Eczacıları Birliği’nin Ukrayna için hazırladığı ilaç ve tıbbi malzeme yardımı bir TIR ile Ukrayna'ya doğru bugün yola çıktı. Türk Eczacıları Birliği Başkanı Arman Üney, konuya ilişkin yazılı bir basın açıklaması yaptı. Üney’in açıklaması şöyle:

“Ukrayna’da insanlık, savaşın doğurduğu yıkım ve acılarla sınanırken, bu insani drama kayıtsız kalmamız elbette ki mümkün değildir. Özellikle kadınlar, çocuklar, yaşlılar ve engelliler savaşta en çok zarar gören kesim konumundadır. Türk Eczacıları Birliği olarak özellikle ilaç ve tıbbi malzeme yardımı konusunda üzerimize düşen ne varsa yerine getirmeye, bir nebze de olsa yaraları sarmaya çalışıyoruz. Bu amaçla tedarik ettiğimiz ilaç ve tıbbi malzemeleri taşıyan tır, Ukrayna’ya gitmek üzere yola çıkmıştır.

Doğal afet ve savaş gibi insan hayatını tehlikeye atan olağandışı yaşam koşullarında hayatta kalma mücadelesi veren sivil halka destek olmak, Türk Eczacıları Birliği olarak hassasiyet gösterdiğimiz sorumluluklardan biridir. Bu sorumluluktan hareketle, ilk olarak Mart ayı başında sağlık profesyonellerinin kullanacağı 100 adet paramedik acil müdahale çantasını Türk Kızılayı’na teslim etmiştik. O teslimat sırasında, ihtiyaçları göz önünde bulundurarak yeni ilaç ve tıbbi malzeme yardımı yapılması için elimizden gelen desteği vereceğimizi de ifade etmiştik. 

Bu kapsamda, Sağlık Bakanlığımız ve Türk Kızılay’ı koordinasyonunda Türk Eczacıları Birliği tarafından devam eden savaş koşulları göz önüne alınarak, ihtiyaç duyulan ilaç ve tıbbi malzemeler tedarik edilmiş ve Ukrayna’ya gönderilmek üzere Türk Kızılayı’na teslim edilmiştir.  Söz konusu ilaç ve tıbbi malzemelerle dolu olan tır Ukrayna’ya gitmek üzere yola çıkmıştır. Temennimiz bu insanlık dramının bir an önce bitmesi ve yeni acıların yaşanmamasıdır.” 

Yorumlar (0)
16
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce Esnaf Odaları Birliği'nin Yeni Başkanı Kim Olmalı?
Sizce Esnaf Odaları Birliği'nin Yeni Başkanı Kim Olmalı?
Namaz Vakti 17 Mayıs 2022
İmsak 03:51
Güneş 05:35
Öğle 12:59
İkindi 16:53
Akşam 20:14
Yatsı 21:50

Gelişmelerden Haberdar Olun

@