Eskişehir Pancar Kooperatifi Genel Kurulu Eskişehir Şekerspor'un sahasında gerçekleştirildi. Yönetim Kurulu Başkanlığı için tek aday, mevcut başkan Halil Ünal oldu. 

 Genel Kurulda konuşan Eskişehir Pancar Kooperatifi Başkanı Halil Ünal :"Covid 19 Çiftçinin üreticinin, alın terinin ne kadar kıymetli olduğunu öğretti. Şeker pancarı tarımı en zor yılını yaşıyor. Böylesi kurak bir yılda kota cezası istemiyoruz. Herşeye destek var. Arpaya, mısıra, buğdaya, şeker pancarına yok niye! Siz sanayi ürünüsünüz. Mısır, sanayi ürünü değil mi, ayçiçek sanayi ürünü değil mi? Biz destek alamıyoruz. Desteği, ekstradan pancar çiftçisinin cebine koymak istiyoruz." dedi.

Mehmet Şimşek resmen Eskişehirspor'un başkanı oldu Mehmet Şimşek resmen Eskişehirspor'un başkanı oldu


Halil Ünal: "Kasamızda 4 milyon paramız var"

Konuşmalarına devam eden Halil Ünal:" Destek üreticiye verirlir, tarlada çalışana, alın terine verilir. Tarla sahibine destek istemiyoruz. 151 milyon ciro ile geldik. Eskişehir kooperatifi bugün yatırımlardan bahsediyor. Bugün 250 milyonluk kurum oldu. Bazıların ağzının suyu akıyor. Batık olsa kimse gelmez. Çiftçi gereğini yapar, bugün olduğu gibi. Çalışanın hakkını verir. 151 milyon ciro hasılat bilançosu, 23 milyon kar ve 4 milyon kasaya konan net para ile karşınızdayım. Mahsüllerinizi almaya hazır bir kurumunuz var, kurum sizin" şeklinde konuştu.


Halil Ünal Başkanlığında yönetim kurulu şu şekilde oluştu ;
Yönetim kurulu asil üyeleri, Halil Ünal, Mustafa Dündar Ünlü, Rafet Demirtaş, Sadi Aktaş Hasan Kırıkçı 
Yönetim kurulu yedek üyeleri; Ahmet Sarı, Ömer Geyik, Mustafa Kemal Kök, Ethem Aktepe, Halil İbrahim Bilir
Denetçi asil üyeleri; Ali Rıza Koca, Caner Özen Harun Yalçın
Denetçi yedek üyeleri; Sevtap Arabacı, Ertuğrul Gazi Uzun, Hayrettin Özdemir