İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı ziyaret etti.

İYİ Parti Lideri rAkşener, ziyaretin ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

HDP'li Milletvekili Semra Güzel'in bir teröristle fotoğrafının çıkması üzerine, İYİ Parti'nin bu durum karşısında sessiz kaldığına yönelik eleştirilere yanıt veren Akşener, “AK Parti yöneticilerinin ısrarla bu konu üzerinden kimsenin bir laf etmediğine dair söylemleri çok ilginç. Muhtemelen şuur altlarındaki Sayın Erdoğan’a genel başkanlarına duydukları gıcıklığı bizim üzerimizden ortaya döktüler” ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Millet İttifakı’na yönelik “Cumhurbaşkanı adayları belli değil” çıkışına da yanıt veren Akşener, “Çok merak ediyorlar da kendisinin de adaylığı belli değil. Ben onun ağzından duymadım aday mıdır, değil midir? Bizim adayımız, Millet İttifakı’nın adayı 13. Cumhurbaşkanı olacak” ifadelerini kullandı.

2014’te 2013’te 2012’de 2011’de açılım-saçılım denilen sürece karşı çıkmış insanlarız” diyen Akşener, şu ifadeleri kullandı:

Bize o dönemde AKP Genel Başkanı Sayın Erdoğan ve arkadaşları “Kandan, ölümden besleniyorlar. “Analar ağlamasın” deyip tahkir eden, taciz eden bir dili kullanmışlardı.

2010 yılında üniversitede hoca iken, bir Kürt öğrencim, o meşhur çadır mahkemelerinde teröristler mahcup olmasın, üzülmesin, sıkılmasınlar diye Türk Bayrağı’nın ve Atatürk’ün resminin çıkarıldığını ağlayarak bana bildirmişti. Ve ben bunu Meclis’te devrin Adalet Bakanı’na sormuştum

Kurban yardımlarıyla birlikte Kur’an-ı Kerim de dağıtacaklar Kurban yardımlarıyla birlikte Kur’an-ı Kerim de dağıtacaklar

Güzel'e yönelik fezlekenin Meclis'e gelmesi durumunda İYİ Partili milletvekillerinin “Evet” oyu vereceğini ifade eden Akşener, şöyle konuştu:

İYİ Parti’nin terör, teröre yataklık, terörle iltisak ve irtibat gibi konularda tavrı açık ve nettir. Bunda sorunumuz yok.

Umarım rahatlamışlardır ama Türk bayrağını ve Atatürk resmini çıkarma talimatını veren siyasetçiler, Oslo’da PKK’ya yalvar yakar bizim bürokratlarımızı gönderen ve AK Parti Genel Başkanı o günün Başbakanı Sayın Erdoğan “Talimatı ben verdim” demişti.

Dün olumlu görülen bütün işler bugün olumsuz ise o zaman bu talimatları verenlerin de her birinin fezlekesi olması gerekiyor.

Biz o fezlekelere de evet oyu vereceğiz. Onlar bu fezlekeleri getirmezlerse, biz iktidar olacağız ve bu fezlekeleri biz getireceğiz."