Hamamda fenalaşan kadın hastaneye kaldırıldı Hamamda fenalaşan kadın hastaneye kaldırıldı

Türk Eğitim Sen Eskişehir 1 Nolu Şube Başkanı Kamuran Arıkan, okulların giderleri için yeterli desteğin olmadığını ifade ederek, devletin okullara öğrenci başına aylık 100 lira destek vermesinin sorunları çözeceğini ifade etti. Kamuran Arıkan yaptığı açıklamada, “Okul müdürleri kayıt parası ile anılmaktan dolayı çok muzdaripler. Yeterli ödenek gelse hiçbir okul yöneticisi ve okul aile birliği yöneticisi arkadaşımız bağış istemez” dedi.

Milli Eğitim Müdürlüğü’nün “Müdür olan kişi bu tür sorunları çözer” yaklaşımının yanlış olduğunu ifade eden Arıkan, “yöneticiler sorunları açlık sınırında aldığı kendi maaşıyla mı; yoksa yine açlık sınırında maaş alan öğretmenleriyle mi çözecek?” diye sordu.

“BAKANLIKTAN OKULLARA YARDIM YOK!”

Eskişehir’deki ve bakanlıktaki sayın üst yöneticilere seslenen Arıkan, okullara gerekli yardımları yapılmadığını ve okul müdürlerinin sorunlarla ilgilenmekten, eğitim ve öğretim ile ilgilenmeye zamanları ve enerjileri kalmadığını ifade etti.

Arıkan açıklamasına şöyle devam etti:
“Türk Eğitim Sen olarak biz Anayasada ifade edilen sosyal devlet ilkesince ve yine anayasada ifade edilen devlet okullarında eğitimin parasız olması ifadesinden binaen Devlet okullarında eğitimin parasız olması gerektiğini vurguluyoruz. Okulların sadece yakıt, su giderlerinin olmadığı; farklı giderlerinin de olduğunun bilincine varılarak bunlara ait yeterli ödeneğin gönderilmesi gerekir. Bu noktada, Türk Eğitim Sen olarak Genel Başkanımız Sayın Talip Geylan’ın da belirttiği gibi ; “ Devletimizin her okula, öğrenci başına aylık 100 TL göndermesinin bu sorunu ortadan kaldıracağını belirtiyoruz.”