Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Odunpazarı Belediyesi’nin Temmuz Ayı Meclis Toplantısında Prof. Dr. Mine Erden İnal, eşi emekli hâkim Nihat İnal ve oğullarının kreş ve yaşlı bakım evi yapılmak şartı ile Odunpazarı Belediyesi’ne 7 villa ve Karacaşehir’de 1 taşınmaz bağışladığını açıkladı. Lütfü Yüksel’in de Vadişehir Mahallesi’nde yapımı devam eden Yaşlı Bakım Merkezi’nin kalan kısımlarını yapmayı taahhüt ettiğini söyleyen Başkan Kurt, İnal Ailesi ve Lütfü Yüksel’e teşekkür etti.

Mecliste yaptığı konuşmada İnal Ailesi’ne teşekkür eden Başkan Kurt, “Bu ciddi bir yatırımdır. Odunpazarı Belediyesi’ne olan güveni gösterir. Önerdikleri ya da ileri sürdükleri şartlarla o taşınmazları değerlendireceğimizi bütün Eskişehir’in bilmesinde yarar var. Meclisimiz kabul ederse biz de orada yaşlı bakım merkezi ve kreş hizmetlerini daha da artırmanın bir formülünü bulacağız” dedi. Lütfü Yüksel’e de teşekkür eden Başkan Kurt, “Yine gündem maddelerinden biri de hemşehrimiz Lütfü Yüksel’in Vadişehir’de yapmakta olduğumuz Yaşlı Bakım Merkezi’nin bundan sonra kalan bölümlerin tümünü yapmayı taahhüt etmesi de ciddi bir katkıdır. Ben ona da Eskişehirlilerin huzurunda teşekkür ediyorum. Bu bizim açımızdan yaratılmış bir kaynaktır. Umarım yılbaşına kadar inşaatı bitecek ve Eskişehirlilerin hizmetine girecek” diye konuştu. 

İnal Ailesi ve Lütfü Yüksel, Başkan Kurt’a güvenerek Odunpazarı Belediyesi’ne bağışta bulunan ilk isimler olmadı. Selahattin ve Nalan Kaya, Çetin Bingöl, Eldem Ailesi, ETO Meclis Başkanı Halil İbrahim Ara Odunpazarı Belediyesi’ne kreş yapılması için bağışta bulunan isimler diğer isimler. Bu isimlerden Nalan Kaya’nın adı Odunpazarı Belediyesi’nin Ihlamurkent Mahallesi’nde bulunan kreşine verildi. Eğitim ve öğretimin başladığı alan Kaya Gündüz Bakımevi ve Kreşinde, yüzlerce çocuk eğitim hizmetinden faydalanıyor. Çetin Bingöl’ün katkısı ile Gökmeydan Mahallesine yapılan kreşte, Bingöl’ün isteği ile kızları Hilal Bingöl’ün adı yaşatılıyor. Hem tam zamanlı kreş hem de oyuncak evi olarak hizmet veren Hilal Bingöl Gündüz Bakımevi ve Kreşinde tam zamanlı kreş yeni eğitim ve öğretim dönümünde açılacak, ancak oyuncak evi onlarca çocuğa hizmet vermeye başladı. Emek Mahallesinde bulunan ve Eldem Ailesini katkısı ile yapılan kreşe, Eldem’in isteği ile Hacı Zeynep Eldem adı verildi. Tam zamanlı kreş ve oyuncak evinin bulunduğu Hacı Zeynep Eldem Gündüz Bakımevi ve Kreşinde de tam zamanlı kreş yeni eğitim ve öğretim döneminde açılacak. Ancak oyuncak evi,

çocuklara eğitim hizmeti vermeyi sürdürüyor. ETO Meclis Başkanı Halil İbrahim Ara da Odunpazarı Belediyesi’ne bağışta bulunan bir diğer isim olmuştu. Ara’nın bağışı ile Vadişehir Mahallesine yapılan ‘engelsiz kreşe’ oğlu Ahmet Ara’nın adı verildi. Ahmet Ara Engelsiz Gündüz Bakımevi ve Kreşinin temel atma töreni gerçekleştirildi. Ahmet Ara Engelsiz Gündüz Bakımevi ve Kreşi’nin çalışmalarının kısa sürede tamamlanarak, çocukların hizmetine açılması hedefleniyor. Başkan Kurt’a duyulan güven sadece bu katkı ve bağışlarla sınırlı kalmadı, Eskişehir Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren büyük bir firma, Haziran ayında belediyeye 250 bin Euro bağışta bulundu.  

“DAYANIŞMA İÇİNDE ODUNPAZARI’NDA YAŞLI BAKIMEVİ VE KREŞ SAYISINI ARTIRACAĞIZ”

Eskişehir 3 farklı motosiklet hırsızlığı yapan şahıs tutuklandı Eskişehir 3 farklı motosiklet hırsızlığı yapan şahıs tutuklandı

Konuyla ilgili konuşan Başkan Kurt, kendisine güvenerek Odunpazarı Belediyesi’ne kreş, yaşlı bakımevi yapımında katkıda ve bağışta bulunan tüm isimlere teşekkür etti. Odunpazarı Belediyesi’ne güvenen bu isimleri hayal kırıklığına uğratmayacaklarının altını çizen Başkan Kurt, “Hep birlikte dayanışma içerisinde, bize duyulan güvenin verdiği cesaret ile Odunpazarı’nda kreş ve yaşlı bakımevi sayısını artıracağız” dedi.