Jeotermal’de kışa hazırlık

Kütahya’nın termal ilçesi, jeotermal enerji ile ısınan Simav’da kış hazırlıkları kuyu temizleme çalışmaları ile başladı. Simav Belediyesi Jeotermal Şefliği tarafından yürütülen, jeotermal kuyularındaki temizleme çalışmasının...

KÜTAHYA 19.10.2018, 13:43
Jeotermal’de kışa hazırlık

Kütahya’nın termal ilçesi, jeotermal enerji ile ısınan Simav’da kış hazırlıkları kuyu temizleme çalışmaları ile başladı. Simav Belediyesi Jeotermal Şefliği tarafından yürütülen, jeotermal kuyularındaki temizleme çalışmasının amacının, kış aylarında en iyi performansla ısınmak olduğu belirtiliyor.

Simav Belediye Başkanı Süleyman Özkan, jeotermal kuyularındaki genel temizlik çalışmalarının ve pompa bakımlarının tecrübeli personeller tarafından yapıldığını ifade etti. Özkan “ Mevcut kullanılan jeotermal kuyularımızın içerisindeki kum, kil ve çakılların dışarıya çıkarılmasından sonra, kuyu baştan aşağıya kadar 3 – 4 defa temizlenip, ilaçlanıyor. İlçe merkezindeki ev ve iş yerlerinin tamamına yakını jeotermal enerji ile ısıtma sisteminden yararlanıyor. Önümüzdeki kış aylarının sorunsuz bir şekilde geçmesi için gereken tüm önlemleri aldık. Vatandaşlarımıza da eşanjör ve petek temizliklerini yaptırmalarını ve tavsiye ediyoruz” dedi. (MEİ-EFE)

Yorumlar (0)
7
kapalı
Günün Anketi Tümü
Sizce Esnaf Odaları Birliği'nin Yeni Başkanı Kim Olmalı?
Sizce Esnaf Odaları Birliği'nin Yeni Başkanı Kim Olmalı?
Namaz Vakti 19 Mayıs 2022
İmsak 03:48
Güneş 05:33
Öğle 12:59
İkindi 16:54
Akşam 20:16
Yatsı 21:53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@