AK Parti Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu şu ifadeleri kullandı;

“AK Parti Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu olarak sözlerime başlarken, AK Parti ailesine dahil olma imkanını şahsıma bahşettiği için huzurlarınızda Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkürü bir borç bilirim. Sizi mahcup etmemek için, ülkemize, milletimize canımı dişime takarak hizmet etmek hayat düsturum olacaktır Sayın Cumhurbaşkanım. Yine belirtmek isterim ki, devlet adamı ciddiyetiyle süreci yürüten AK Parti Genel Başkan Vekilimiz Sayın Efkan Ala’ya, AK Parti Eskişehir Milletvekilimiz Prof. Dr. Ayşen Gürcan’a, Meclis Sanayi Komisyonu Başkanı Sayın Mustafa Varank Beyefendi’ye de buradan çok teşekkürlerimi sunuyorum. 

Hepimizin bildiği gibi kadere bir beşer olarak müdahale etmenin imkanı yoktur. Gönlüm isterdi ki, kısa siyasi yolculuğum burada sizlerle Cumhurbaşkanımızın himayesinde başlasaydı keşke. Ancak aylardır fırsat bulduğum her platformda, milletvekili seçildiğim günden bu yana, kamuoyunda açıkça belirttiğim için gönlüm ferah olarak burada konuşuyorum ve söylüyorum. Kızılelma ülküsünün, Türkiye’nin küresel bir güç olarak kalmasının, devletimizin iç ve dış tehditleri ivedilikle bertaraf etmesinin, şer odaklarının imhasının tek koşulu Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Kuvayi Milliye ruhunun vücut bulmuş hali Cumhur İttifakı’nın saflarında bir araya gelmektir. 

Devletimizin bekası gereği yapılması gereken budur. Bu düşüncelerim dolasıyla çok linçe uğradım ama inandığım doğrudan bir karış geri adım atmadım. Bugün de onurla, gururla sizlerleyim. Rabbime dua ederim, çıktığım bu yolda beni mahcup etmesin. Milletimize ve çok sevdiğim Eskişehir’ime sizlerle birlikte güzel hizmetler yapmayı nasip etsin."