banner251

Zayıflamak isterken sağlığınızdan olmayın!

Korona virüs tüm dünyada insanların hareket alanlarını kısıtladı. Hareket alanları azalanlar insanlar da evde kalınca kilo da almaya başladı. Bir yandan da yaz geliyor korona virüsten dolayı tatil yapmak mümkün olacak mı? Bilinmiyor ama insanlar da yazı fit görünüşleri ile karşılamak istiyor.

SAĞLIK 07.05.2021, 12:07
Zayıflamak isterken sağlığınızdan olmayın!

Diyetisyen İlknur Özkuş  şok etkisi yaratacak diyetlere karşı uyardı.

Hızlı kilo vermek için yapılan sağlıksız ve kişiye özel olmayan diyet programlarının kısa vadeli olduğunu vurgulayan İlknur Özkuş, “Günümüzde popüler olan düşük kalorili beslenme programları, kişiye özel programlanmadığında yağ miktarında değil, kas ve su kaybında azalmaya neden olmaktadır. Kısa sürede hızlı kilo kaybı garantisi veren bir diğer adıyla şok diyet programları; metabolizmanın yavaşlamasına neden olabilir. Uzun süreli düşük kalori alımı vücutta stres ortamı oluşturmakta ve bununla birlikte metabolizma da yavaşlamaktadır” dedi.

“KİŞİYE TAMAMEN ÖZEL AYARLANMASI GEREKLİ”

Dünya Sağlık Örgütü'nün sağlıklı yaşam ve kilo kontrolü rehberinden örnekler veren, uluslararası sertifikalı Sağlıklı Beslenme Danışmanı ve Yaşam Koçu İlknur Özkuş, sağlıklı bir diyet programının kişinin yaşına, boyuna, kilosuna ve yağ oranına göre tamamen kişiye özel ayarlanması gerektiğinin altını çizdi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Eskişehir Esnaf Odaları Birliği Başkanı Ekrem Birsen Sizce Başarılı mı?
Eskişehir Esnaf Odaları Birliği Başkanı Ekrem Birsen Sizce Başarılı mı?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@