Çevreci proje SUÇEP’de bin öğrenciye ulaşıldı

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesinin iki yıldır sürdürdüğü Süleymanpaşa Uygulamalı Çevre Bilinci Eğitimi Projesi (SUÇEP) kapsamında eğitim alan öğrenci sayısı bine ulaştı.Süleymanpaşa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerinin...

TEKİRDAĞ 19.10.2018, 10:21
Çevreci proje SUÇEP’de bin öğrenciye ulaşıldı

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesinin iki yıldır sürdürdüğü Süleymanpaşa Uygulamalı Çevre Bilinci Eğitimi Projesi (SUÇEP) kapsamında eğitim alan öğrenci sayısı bine ulaştı.

Süleymanpaşa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerinin düzenli olarak gerçekleştirdiği okul ziyaretleri kapsamında eğitimler, ekipman temini ve atık toplanması faaliyetleri devam ederken, talep eden okulların ve diğer kurum ve kuruluşların eğitim talepleri de yerine getiriliyor. Son olarak Karadeniz Mahallesi’ndeki 100. Yıl Mehmet Sadık Özyüksel İlkokulunda eğitim düzenleyen ekipler, kısa sürede bin öğrenciye ulaştı.

Öte yandan eğitim öncesi öğrenciler, veliler ve öğretmenlerin birlikte hazırladığı yöresel kıyafetleri ile yöresel yemek sürprizi yüzlerin gülmesini sağladı. Proje kapsamında öğrencilere temel çevre bilinci kazandırılıp özellikle geri dönüşüm konusunda katkıda bulunmaları ve proje ile toplumun temel yapı taşlarına ulaşıp genele yayılmasının hedeflendiği belirtildi.

Yorumlar (0)
15
kapalı
Günün Anketi Tümü
Sizce Esnaf Odaları Birliği'nin Yeni Başkanı Kim Olmalı?
Sizce Esnaf Odaları Birliği'nin Yeni Başkanı Kim Olmalı?
Namaz Vakti 16 Mayıs 2022
İmsak 03:53
Güneş 05:36
Öğle 12:59
İkindi 16:53
Akşam 20:13
Yatsı 21:49

Gelişmelerden Haberdar Olun

@