Eskişehir'de basın toplantısında konuşan AYYILDIZ Hareketi lideri Prof. Dr. Ümit Özdağ; "Bu ülkeyi soyanlar ile mücadele edeceğiz, bu ülkeye tuzak kuranlar ile mücadele edeceğiz, emperyalizme ruhunu satanlar ile mücadele edeceğiz. Onların oylarını da desteklerini de istemiyoruz, övgülerini de istemiyoruz. Ülkenin sadık evlatlarının oyuna desteğine talip olarak yola çıktık" dedi.

Mehmet Şimşek resmen Eskişehirspor'un başkanı oldu Mehmet Şimşek resmen Eskişehirspor'un başkanı oldu

Ümit Özdağ " Muhalefet paniğe kapıldı"

Yaptığı açıklamada muhalefeti eleştiren Ümit Özdağ: "Özellikle sarı muhalefet, AYYILDIZ hareketinin tavizsiz bir duruşla FETÖ'ye karşı PKK'ya karşı, HDP'ye karşı, emperyalizmin Türkiye kurduğu tuzağa karşı , mevcut israf ekonomisine karşı, tavizsiz bir duruşla ortaya çıkmamızın üzerine büyük bir paniğe kapıldı. Kendi muhalefetlerin sahteliği anlaşınca siz muhalefeti bölüyorsunuz diye tezgah yapmaya başladılar" Şeklinde konuştu.


Eskişehir'e geliş nedeni anlatan Ümit Özdağ: " Milletimizin önüne, sorunları anlatarak değil çözümleri koyarak gideceğiz. Eskişehir'e geliş nedenimiz, Eskişehir'de görüşeceğimiz kurum ve kişilere AYYILDIZ Hareketinin projelerini anlatmak onların da değerli görüşlerini almaktır" Dedi. 

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan AYYILDIZ Hareketi lideri Prof. Dr. Ümit Özdağ " Eskişehir'de etkili ve güzel bir karşılık bulacağımızı düşünüyoruz. 3.5 ayda pandemi rağmen önemli bir yol kat ettik. Partileşme sürecimiz nihayete erdiğinde, bugün olduğundan daha etkili olacaktır çalışmalarımız bundan eminiz" şeklinde açıklamalarda bulundu.