EskişehirHaber.com mikrofonlarına konuşan Lideri Prof. Dr. Ümit Özdağ: "Türkiye ekonomik kriz yaşıyor. Suriyelilerin geri dönüş sürecini yeniden başlatırız. Türkiye'nin parlamenter dönüş sürecini başlatırız. bugün 4,5.6 maaş alanların maaşlarını tek maaşa indireceğiz. Geçilmeyen köprüler, kullanılmayan hava alanları için yapılan ödemeleri derhal durdururuz. büyük bir tasarruf hamlesi başlatırken gençlerimize iş imkanları açarız. Türkiye'yi AVM  ekonomisinden fabrika ekonomisine döndürmenin adımlarını art arda atarız. Bizim yönettiğimiz Türkiye'de gençler ormanları korumak için polis ve Jandarma ile çatışmazlar. Bizim yönettiğimiz Türkiye'de çocuk tecavüzcüleri somut delil yok diye ceza almaktan kurtulamaz. Bizim yönettiğimiz Türkiye'de kadına yönelik şiddet uygulayan en ağır şekilde cezalandırılır. " Şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklıyor pazar günü kısıtlama kalkacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklıyor pazar günü kısıtlama kalkacak mı?

Gençler ile ilgi planlarından bahseden Ümit Özdağ: "Soygunun durdurulmasını, üretim ekonomisine dönülmesini, Suriyelilerin vatanlarına dönmelerini istiyorlarsa Ümit Özdağ'ı iç rahatlığı ile destekleyebilirler.Gençlere kendilerini baskı altında hissetmedikleri bir Türkiye özgürce düşünceleri anlatabilecekleri bir Türkiye, Saat 24 den sonra müzik dinleyebilecekleri sabah kalktıklarında işlerinin olduğu bir Türkiye vaat ediyorum" Dedi. 

Ümit Özdağ: "Köy okullarını yeniden açacağız"

Eğitim hakkındaki görüşlerini EskişehirHaber.com muhabiri ile paylaşan Ümit Özdağ: "AK Parti döneminde eğitim büyük bir çöküş yaşadı. Eğitimin yeniden örgütlenmesi gerektiğine inanıyoruz. Bunun için kapsamlı çalışma yapıyoruz. Biz sömestri 3'e çıkarmayı planlıyoruz. Yazın çocuklar spor sanat gibi dersleri almak için gidecekler çünkü Nüfusun büyük bir bölümü köylerde değil kentlerde yaşıyor ve kentlerde yaşayan çocuklar da tarlalarda çalışmıyor. Yeni sanayi toplumuna uygun bir eğitim yapılanması gerekiyor. Sınıflardaki öğrenci sayısını azaltmayı hedefliyoruz. Bunu yaparken öğretmen sayısını arttırmamız gerekecek. Köylerdeki okulları tekrar açacağız. 1 öğrenci olsa bile orada öğretmen olacak. Önünde tekrar İstiklal Marşı okunacak. Türk Bayrağı çekilecek. Atatürk büstü toz içerisinde olmayacak. Biz büyükşehir yasasını değiştireceğiz köyleri mahalle statüsünden köy statüsüne yeniden getireceğiz. O köylerdeki okulları açacağız" Şeklinde açıklamalarda bulundu.