Sözde kalmasın dediler ve harekete geçtiler

Bilecik'in Bozüyük ilçesinde örnek bir davranış sergileyen kadınlar yerlere atılan çöpleri toplayarak doğanın kirlenmemesine engel olmaya çalışıyorlar.

YAŞAM 07.12.2021, 12:04 07.12.2021, 12:08
Sözde kalmasın dediler ve harekete geçtiler

Bir grup kadın, ilçe merkezi ile Saraycık köyü arasındaki yolun çevresinde, ellerinde poşetlerle atılan çöpleri topladı. Çöpü etrafa atmak konusunda bu kadar özgür olunmaması gerektiğini belirten kadınlardan Şirin Karasu, çevreyi kirletilmemesi yönünde vatandaşların daha duyarlı olmalarını istedi. Çevre kirliliğine neden olan çöpleri gönüllü olarak topladıkları anlatan Şirin Karasu, şunları söyledi;

"Söylemek istediğimiz çok şey var. Lütfen çöpleri etrafa atmasınlar. Tabii ki hiç etrafta çöp olsun istemiyoruz ama katılımı artırarak bunun önüne geçmeye çalışıyoruz. Belki bizi görenler çöp atmaktan vazgeçer. Dünya bizim, köyler bizim, çevre bizim, sadece sözde kalsın istemedik harekete geçtik."

"Biz doğada çöp gördüğümüzde aşırı derecede rahatsızlık duyuyoruz"
Ellerinden geldiği kadar çöp toplaya devam edeceklerini ifade eden Tülay Fıstıkçı; "Biz doğada çöp gördüğümüzde aşırı derecede rahatsızlık duyuyoruz. Hedefimiz ve umudumuz, tüm vatandaşların rahatsızlık duymaları ve harekete geçmeleri istiyoruz. Herkes gördüğü çöpü toplasa zaten hiçbir yerde çöp kalmaz" diye konuştu.

Yorumlar (0)
-7
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Eskişehir'de hangi özel hastaneyi tercih ediyorsunuz?
Eskişehir'de hangi özel hastaneyi tercih ediyorsunuz?
Namaz Vakti 28 Ocak 2022
İmsak 06:37
Güneş 08:03
Öğle 13:16
İkindi 15:55
Akşam 18:19
Yatsı 19:40

Gelişmelerden Haberdar Olun

@