Antalya'da yaşayan Zeynep Sükeyna Fidancı'nın, ani kalp durması sonucu 30 Aralık'ta beyin ölümü gerçekleşti.

Zeynep'in ailesi, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Organ Merkezi koordinatörleri Nilgün Bilal ve Uğur Genç ile görüşmeleri sonrasında kızlarının organlarının bağışlanmasına karar verdi.

Zeynep Fidancı'nın alınan kalbi, Ankara Hacettepe Üniversitesi Hastanesi'nde kalp nakli bekleyen 14 yaşındaki erkek hastaya, akciğeri ise 16 yaşındaki hastaya nakledildi. Fidancı'nın bir böbreği Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Organ Nakli Merkezi'nde, Konya'dan gelen 6 yaşındaki kız çocuğuna ve Gaziantep'ten gelen 6 yaşındaki erkek çocuğa nakledildi.

Fidancı'nın karaciğeri de Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde 11 yaşındaki erkek hastaya nakledildi. Fidancı'nın korneaları da iki hastaya ışık oldu.

Müge Anlı’yı canlı yayında çıldırttılar; "Bir insanın annesinden daha büyük namusu olmaz" Müge Anlı’yı canlı yayında çıldırttılar; "Bir insanın annesinden daha büyük namusu olmaz"

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Organ Nakli Merkezi doktorları, 11 yaşındaki hastadan alınan karaciğeri ise 61 yaşındaki hastaya naklederek, yılın son gününde 'domino nakil'le bir can daha kurtarmanın sevincini yaşadı.