Gençler az kalsın canlarından oluyorlardı; Kullandıkları araç ters döndü! Gençler az kalsın canlarından oluyorlardı; Kullandıkları araç ters döndü!

16 Haziran tarihinde Halime Altay’ın ailesi Müge Anlı ile Tatlı Sert programına çıkarak kızlarının kaybolduğunu ve 9 gündür onu aradıklarını söylemişlerdi. 

Okulunu bırakarak açık öğretim lisesinde öğrenim gören 16 yaşındaki Halime Altay markete gidiyorum diyerek evden çıkmış ve bir daha da dönmemişti. Markette çalışan ve cep telefonu kullanmayan Halime Altay’dan hiç haber alınamıyordu. Bursa’da kaybolan Halime Altay 25 gün sonra Tekirdağ’da bulundu.

Mutlu haberi duyan baba Soner Altay “25 günün ardından kızımıza kavuştuk. En kısa sürede kavuşacağız. Yetkililere çok teşekkür ediyorum. Bu acıyı bize yaşatanların cezalarını adli makamlar verecektir. En büyük cezayı almalarını istiyorum. İnşallah en büyük cezayı alırlar ve başka insanların canlarını yakmazlar” ifadelerini kullandı.

Yeniden bulunan Halime Altay şu anda devlet koruması altında. Adli makamların uygun görmesinin halinde ailesine teslim edilecek.