Eskişehir Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Gürdal Sarıkaya şu ifadeleri kullandı;

“Eskişehir’de stajyerlerimiz ve çıraklarımızın eğitim gördüğü okullar var. Bu okullardan birisi de Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi. 2022-2023 Eğitim yılı Mesleki Eğitim Merkezi birincimiz Sıla Müzeyyen Coşkun kardeşimiz olmuştur. Bu bizim için onur verici bir başarı. Kardeşimizi odamızda misafir ederek onore etmek istedik. Sıla Müzeyyen Coşkun’a her zaman yardımcı olmaya hazırız. Kendisine başarılar diliyorum.”

Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Süleyman Sırrı Kabadayı da,” Böyle bir organizasyona imza atan Gürdal Sarıkaya ve ekibine teşekkür ediyorum. Sıla Müzeyyen Coşkun öğrencimiz Mesleki Eğitim Merkezinin en başarılı öğrencisi olarak mezun oldu. Bu çocuklar bizim ilk mezunlarımız. Kendisi Kadın Kuaförlüğü branşından mezun oldu. Yetişmesinde emeği olan herkese teşekkür ediyorum. Böyle bir plaketi uygun gördükleri için oda yetkililerine teşekkür ediyorum. Sıla kardeşimize mesleğinde başarılar diliyorum. İnşallah bütün öğrencilerimiz Sıla gibi mesleğine önem verir. Eskişehir’deki tüm gençleri okulumuzun bu programına davet ediyorum. Detaylı bilgileri yakında duyuracağız. 

Son olarak duygularını ifade eden 18 yaşındaki Sıla Müzeyyen Coşkun da, “Güzel dilekleri için herkese teşekkür ederim. Bu ödülü almamda en büyük etken Deniz ağabeyimdir. Kendisine ayrıca teşekkür ederim. Birinci olmayı beklemiyordum. Mesleki Eğitim Merkezi programında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Hayalim kendi işimi kurmaktır. Kendi ayaklarımın üzerinde durmak istiyorum.”

CHP'li Semra Dinçer Eskişehir'de konuştu; "Kemal Kılıçdaroğlu 25 buçuk milyon insanın umudu oldu" CHP'li Semra Dinçer Eskişehir'de konuştu; "Kemal Kılıçdaroğlu 25 buçuk milyon insanın umudu oldu"

Konuşmalar sonrasında Eskişehir Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Gürdal Sarıkaya tarafından MESEM birincisi Sıla Müzeyyen Coşkun’a plaket takdim edildi.