Nebi Hatipoğlu: "Birinci görevimiz Eskişehirspor’u yeniden süper lige çıkarmak olacak" Nebi Hatipoğlu: "Birinci görevimiz Eskişehirspor’u yeniden süper lige çıkarmak olacak"

Eskişehirspor Kulüp Başkanı Erkan Koca ve Başkan Vekili Fatih Baturaygil İstanbulspor Başkanı Ecmel Faik Sarıalioğlu ve İstanbulspor As Başkanı Ömer Saral ile görüşmeler yaparak Yusuf Mert Tunç'u kiralık olarak Eskişehirspor'da oynatmak istediklerini ilettiler. İstanbulsporlu yöneticiler de bu teklife olumlu yanıt verdi. Hatta İstanbulspor Başkanı Ecmel Faik Sarıalioğlu bu transfer için hiçbir şekilde Eskişehirspor'dan para talep etmeyeceğini ifade etti.

 Ancak Yusuf Mert Tunç'un bu sezon 52 Orduspor FK kiralık olarak sözleşmesi bulunuyordu. İlk 11'de oynamak isteyen 22 yaşındaki genç golcü sonradan oyuna gireceği bir kulüp yerine hem köklü bir camia hem de ilk 11 oynama şansının daha yüksek olduğu Eskişehirspor'da forma giymek istediğini 52 Orduspor FK Başkanı Şükrü Bodur’a iletti. Ancak Yusuf Mert Tunç'un ayrılık isteği Şükrü Bodur tarafından olumsuz değerlendirildi. 

Şükrü Bodur'un Eskişehirspor camiası ile geçmişte yaşadığı problemler nedeniyle bu transfere taş koyduğu öğrenildi. Şükrü Bodur 2005 yılında Eskişehirspor camiasına yönelik olumsuz açıklamalar yapmış, 2008 yılında da Eskişehirspor deplasmanında küfürlü tezahüratlarla karşılaşmıştı..

Yusuf Mert’in Eskişehirspor'da oynamayı halen çok istediği öğrenilirken, oyuncunun 31 Mayıs 2023 tarihine kadar 52 Orduspor FK ile sözleşmesi bulunuyor. İstanbulspor ile 2026 yılına kadar sözleşmesi bulunan forvet oyuncusunun kariyerinde Portekiz tecrübesi de bulunuyor.