8 Nisan 2023 tarihinde Adananın Seyhan ilçesinde yürekleri burkan bir olay yaşanmıştı. Evinin anahtarını evde unutan ve kapıda kalan Ayşegül Talay durumu itfaiye ekiplerine bildirerek yardım istemişti. Eve giren ekipler siyah bir poşet içerisinde bebek cesedi bulmuştu. Mehtap isimli bu bebeğin anne ve babası için ihmali davranışla kasten öldürme’ suçundan 20’şer yıldan 25’er yıla kadar hapsi istenmişti. 

Konu ile alakalı hazırlanan iddianame Adana 14’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nce işleme alındı. Yapılan araştırmalar sonucu anne ve babasının akıl sağlığının yerinde olduğu tespit edildi. Mehtap bebeğin sağlık bir şekilde dünyaya geldiği ve nüfusa kayıt işleminin yaptırılmadığı da belirlendi. Bebeğin 2 aylıkken vefat ettiği de tutanaklarda yer aldı.

30 yaşında olan ve vefat eden biyolojik annesi olan Ayşegül Talay ve çocuğun biyolojik babası olan Suat Talay’ın yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak. Hakim karşısına çıkacak olan çiftin ağır cezalar alması bekleniyor. Savcılık çift için 20’şer yıldan 25’er yıla kadar hapis cezası talep etmişti.