Google 2023 yılı en çok aranan trendleri paylaştı. Türkiye’de en çok aranan isim “ Sinan Oğan ve Polat ailesi” oldu. Google verilerine göre 2023 yılında en çok aranan isimler arasında ilk sırada Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ilk turda Ata ittifakının adayı olan ve ikinci turda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı destekleyerek seçimlerde büyük damga vuran Sinan Oğan oldu.

oğan

En çok aranan ikinci isim olarak “kara para aklama” suçlamasıyla cezaevinde olan ünlü sosyal medya fenomeni ve Güzellik Merkezi sahibi Dilan Polat geliyor.

dilan polat x (1)


 Fenerbahçe’nin istediği ama Galatasaray'a transfer olan en çok aranan isimlerin arasında futbol dünyasından İngiliz Crystal Palace takımının eski yıldızı Zaha oldu.

zaha1
En çok aranan isimler listesinde dördüncü ve beşinci sırada Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde pek çok kez adını duyduğumuz CHP eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce oldu.

kılıçdaroğlu

muharrem-ince1

Berber, kuaför ve güzellik salonlarına yeni düzenleme Ticaret Bakanlığı duyurdu Berber, kuaför ve güzellik salonlarına yeni düzenleme Ticaret Bakanlığı duyurdu

Google 2023 yılı arama verilerine göre en çok aranan kategori listesinde ilk beşler şu şekildedir;

1- Deprem nerede oldu
2-Elbistan nerede
3- Gazze nerede
4- Fas nerede
5- Nereye oy kullanacağım