İstanbul Valiliği, İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı çalışmalar sonucunda, kopya internet siteleri aracılığıyla, araç kiralamak isteyen binlerce kişiyi dolandırdığı tespit edilen bir çeteye yönelik olarak bu sabah 23 ilde eş zamanlı operasyon düzenlendiğini duyurdu. Buna göre, operasyonda, yakalanması hedeflenen 107 şüpheliden 71’i gözaltına alındı.

Güney Amerikalı zehirli örümcek türü Emirdağ'ın ardından Eskişehir'de de görüldü! Güney Amerikalı zehirli örümcek türü Emirdağ'ın ardından Eskişehir'de de görüldü!

İstanbul Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, internet üzerinden araç kiralamak isteyen birçok kişi, indirimli fiyat veren bazı reklamlara yöneldi. Verilen reklam üzerinden siteye yönlendirilen kişiler, araç kiralaması yaptı ve banka sistemi üzerinden ödeme gerçekleştirdi. Kiraladıkları araçların kendilerine ulaşmaması üzerine dolandırıldıklarını anlayan mağdurlardan bazıları emniyete giderek şikayetçi oldu. Harekete geçen İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, dolandırıcıların yakalanması için operasyonlara başladı. Mağdurların para ödedikleri hesapları inceleyen polis, sahte site kurarak dolandırıcılık yapan şüphelilerin örgütlü olarak hareket ettiklerini belirledi ve 16'sı cezaevinde 107 şüpheliyi tespit etti. 

ARANAN 107 KİŞİDEN 71’İ GÖZALTINA ALINDI

Polis ekipleri, bu sabah da 23 ilde, 107 şüpheliye yönelik eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonda 71 şüpheli yakalandı. Aramalarda çok sayıda suçta kullanıldığı tahmin edilen dijital malzeme ve bilgisayarlara el konuldu. Firari 20 şüphelinin yakalanması için çalışmaların ise devam ettiği bildirildi.