1970'li yıllarda başlayan lezzet şöleni günümüze kadar ulaşmayı başardı. İlk gün yakalanan lezzeti hiç bozmadan üretmeye devam eden Mehmed Efendi tüm Eskişehir halkını bu eşsiz lezzeti tatmaya davet ediyor.

Mehmed Efendi Köftecisi’nin kurucusu Mehmet Bey şu ifadeleri kullanıyor;

“Ben bu işlere ömrümü verdim. Emek olmadan yemek olmaz. 15 yaşındaydım ayağımda kara lastik ayakkabılarla 1970’li yıllarda günde 15-16 saat durmaksızın çalışıyordum. Delikanlıyım kanım kaynıyordu. İstek ve merak vardı. Şimdi 70’li yaşlarımdayım ama başında durmadın iş senin işin değildir. Biz sattığımız ürünün takibini yapıyoruz. Bu işte her şey özenli ve temiz ve kaliteli olmak zorunda. 

Bu noktaya gelebilmek hiç kolay olmadı. Biz önce sağlık diyen insanlarız. Başarmak için azmetmek gerekir. 2007 yılında kendi işyerimi kurdum. küçücük kutu kadar bir dükkanda müşteriler oturmaya yer bulamadığımda yere gazete kağıdı serip üzerinde çorba içip köfte yiyordu. O günleri hiç unutmuyorum. Çok mücadele ettik. Sabahın ilk ışıklarında dükkan açıp gece 12’lere kadar çalıştık

Azmin olmadığı yerde başarı da olmaz. Kendi standartlarımızın dışına hiç çıkmadık. Köftelerimiz ilk gün nasılsa hala aynı lezzet ve kalitede. Zaten önemli olan da bunu başarabilmek. Kullandığımız kıyma dana kaburgadan. İçerisinde hiçbir katkı maddesi yok. Gençlere tavsiyem işinizi severseniz başarıya ulaşırsınız. Yaşım 70 ama işimi hala ilk günkü heyecanla yapıyorum. Her şeyin başı kalite. Bunu asla unutmayın.”

↪ Deliklitaş Mh. Değirmen Sk. No: 35
📞 0544 950 1265