Abdulkadir Adar: "Bu durum CHP Eskişehir il örgütü için gerçekten bir ayıptır" Abdulkadir Adar: "Bu durum CHP Eskişehir il örgütü için gerçekten bir ayıptır"

İYİ Parti Tepebaşı İlçe Başkanı Nusret Kabasakal şu ifadeleri kullandı;

Genel Merkezden icazet almadan, genel merkezin yerel yönetimler konusundaki kararları kesinleşmeden adayım demem etik olmaz. Şu an potansiyel aday adayım. Partim bana ne derse ben onu yaparım. Tepebaşı Belediye Başkanlığı için aday adaylarından birisi de benim. 

Ahmet Ataç’ın yeniden Tepebaşı Belediye Başkanı seçileceği görüşüne ben katılmıyorum. Kendisi 77 yaşında. Allah uzun ömürler nasip etsin. Rabbim bizlere de o yaşları görmeyi nasip etsin. Uzun süreler bu görevleri yapmış insanların artık genç isimlere koltuğu devretmesi gerekiyor. Saygısızlık olarak kabul etmesin. Bunlar gerçeklerdir. Yaşını eleştirmek için söylemiyorum ama belli bir yaştan sonra gençleri yetiştirmek gerekiyor. 

Yılmaz Büyükerşen benim hocamdır. Kendisi bizi her zaman saygı ile ağırlamıştır. Eskişehir’e çok şeyler katmıştır. O da 86 yaşında. Artık bırakması gerekiyor. Zamanı gelince görevi bırakmak da ülkeye bir hizmettir.