Muğla Datça’da Reşadiye Mahallesi’nde 14 Mayıs’ta medya gelen olayda, 8 yaşındaki çocuğun, sokakta yürüdüğü sırada evli ve 2 çocuk babası olan Mustafa Bulacak'ın cinsel istismarına maruz kaldığı iddia edilmişti. Bulancak, ailenin şikayeti üzerine aynı gün tutuklanarak Muğla E Tipi Kapalı Cezaevi’ne konulmuştu.

Naci Görür: "Şu deprem belasını bize yakışır bir şekilde halletmemiz lazım" Naci Görür: "Şu deprem belasını bize yakışır bir şekilde halletmemiz lazım"

Bulancak hakkında açılan davanın ilk duruşması 4 Temmuz 2023'te Muğla 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapılmış ve mahkeme, kamera kayıtlarının incelenmesine karar vererek duruşmayı 13 Temmuz’a ertelemişti.

Davanın bugün yapılan karar duruşmasında Bulacak, "Suçlamaları kabul etmiyorum. Ben suçsuzum, tahliyemi istiyorum" dedi.

Mahkeme, Bulacak’a 'çocuğa karşı cinsel sarkıntılık' suçundan 5 yıl, 'hürriyeti tehdit' suçundan 3 yıl olmak üzere toplam 8 yıl hapis cezası verdi. Cezada herhangi bir indirim yapmayan mahkeme, sanığın tutukluluk halinin devamına hükmetti.