29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 95. Yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Ağrı’da Cumhuriyet koşusu gerçekleştirildi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama programı kapsamında Ağrı Valiliği Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün koordinesinde Cumhuriyet koşusu yapıldı. İl Özel İdaresi önünden start verilmesi ile başlayan Cumhuriyet Koşusu’nda 80’e yakın sporcu yarıştı. Genç kızlar ve genç erkekler kategorilerinde düzenlenen yarışmada sporcular birinci olabilmek için kıyasıya mücadeleye girdiler.

Yarışmada erkekler 5 bin metre, kızlar ise 3 bin metrelik parkuru kat ettiler. Kültür ve Kongre Merkezi önünde sona eren yarışmada dereceye giren sporculara ödülleri, düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama töreninde verildi.

Sporculara ödülleri; Ağrı Valisi Süleyman Elban, 12. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Faruk Metin, Cumhuriyet Başsavcısı Vekili Hakan Eroğlu tarafından takdim edildi.

Yarışma sonunda kızlarda Pınar Demir birinci, Aslı Kızılkaya ikinci, Gülsüm Tunç ise 3’ncü oldu. Erkeklerde ise Vefa Aydemir birincilik başarısı gösterirken İsa Esel 2’nci, Ramazan Yorulmaz ise üçüncülük derecesi elde etti.