Ahmet Ataç, son olarak Dünya Mimarlar Günü dolayısıyla düzenlenen kahvaltıda, Eskişehir’de mimarlık fakültelerinde öğrenim gören gençler ile buluştu.

Kahvaltıda bulunan 160 öğrenciye hitap eden Ahmet Ataç, bulunulan mekanın bu yıl içerisinde yapıldığını ve 12 ay boyunca etkinliklere ev sahipliği yapacağını belirterek, “Mimarlık demek sanatın bir kolu demek. Sizin burada bulunmanız son derece kıymetli. Bugün bu kadar gençle bir arada olmaktan çok mutlu oldum. Belediye başkanı herkese dokunmalıdır. Tepebaşı Belediyesi böyle bir hizmet içindedir. Biraz zaman geçsin neler yapıldığını göreceksiniz. Eskişehir’de ve ülkede ilkler yapan bir belediyeyiz. Siz öğrenciler için de 19 Mayıs ve 29 Ekim olmak üzere iki tane gençlik merkezimiz var. Bu iki merkezden de yararlanabilirsiniz. Ayrıca öğrencilerin bütçelerine bir nebze de olsa katkı sunabilmek için akşam yemeği desteğinde bulunuyoruz. Geçen yıl başladığımız bu uygulamadan yaklaşık 90 bin genç arkadaşımız faydalandı. Bu destekten faydalanabilirsiniz” dedi.

Konuşmaların ardından Başkan Ataç, öğrencilerin rahatlıkla soru sormasını ve isteğini dile getirmesini istedi. Soru cevap şeklinde sonlanan etkinlikte öğrenciler kendilerini ifade edebilmeleri için fırsat verilmesinden dolayı Başkan Ataç’a teşekkür etti.