14 Mayıs seçimlerinin rejim seçimi olduğunu söyleyen Ahmet Ataç, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Kemal Kılıçdaroğlu Millet İttifakı’nı, Altılı Masayı bugünlere kadar getirdi ve demokrasi adına, hukuk devleti adına, laiklik adına iktidara çıkıldı. Ve iktidar hayali tabii ki gerçekleşecek ve o güzle günlere tabi ki ulaşacağız. Bugün burada Cumhurbaşkanımız Bay Kemal’in hak, hukuk, adalet dükkanını açıyoruz. Hayırlı olsun hepimize. 

Japon turistler Eskişehir'i öve öve bitiremedi; "Avrupa şehirlerine benzeyen bir yer" Japon turistler Eskişehir'i öve öve bitiremedi; "Avrupa şehirlerine benzeyen bir yer"

Bu seçim Tayyip Erdoğan-Kemal Kılıçdaroğlu seçimi değil. Bir rejim seçimi. Bir sarayın yönetimi mi yoksa halkın iktidarı mı seçimi. Bunu Türkiye görecek, değişimi isteyecek. 20 gündür dükkan dükkan geziyorum. İnanın en ufak bir itiraz yok. Bazıları çekiniyor söylemeye ama elimi sıkıyor ya da başka bir işaret veriyor, sizlerle beraberiz diyor. Benim 12. seçimim. Her zaman esnaf gezmişimdir ama bu dönemki esnafın hali bambaşka. Onlar da anlamış artık bu adamlarla yola gidilmez. Değişimi istedikleri yüzlerinden çok net olarak gözüküyor."