Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç şu ifadeleri kullandı;

Eskişehir’in Odunpazarı ilçesinde sandıkların tamamı açıldı! Eskişehir’in Odunpazarı ilçesinde sandıkların tamamı açıldı!

“Hem Ramazan hem de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı geride bıraktık. Tüm çocuklarımızın ve içindeki çocuğu barındıran büyüklerin bayramı kutlu olsun. İçimizdeki çocuğu barındırmamız önemli çünkü o zaman dünyaya farklı bir gözle bakıyorsunuz ve daha iyi bir insan oluyorsunuz. Önümüzde kısa bir süre sonra bir seçim var. Bana sık sık ‘Koruman yok mu?’ diye sorarlar, vatandaşın beni koruduğunu söylerim. Neticede herkes özgür oyu ile gidip 14 Mayıs’ta sandığa oyunu verecek. Diliyorum 15 Mayıs’ta Türkiye daha özgür, daha bağımsız, daha demokratik olsun. Hukuk devletinin geçerliliği olsun, liyakat, dürüstlük olsun. Öyle bir Türkiye’de yaşayalım artık.

Bakın 20 senede arkamızda bir siyasi güç olmadan Tepebaşı’nı nereden nereye getirdik, onu düşünün. 20 öncesini bir çoğunuz biliyorsunuz. Küçücük, mütevazı bir kasabaydık. Tepebaşı bugün Türkiye’nin parmakla gösterdiği bir şehir. 30-35 ilden büyük özgür bir ilçeyiz. Hep söylemişimdir; keşke Türkiye, Eskişehir olsa. Ama olacak arkadaşlar bundan kaçınılmaz. Çünkü bu 20 yılda çok şeylerimizi kaybettik, artık yetti. Yolumuz açık olsun. Tepebaşı’nın bu hale gelmesinde hepinizin birebir katkısı ve emeği çok büyük. Çok teşekkür ederim. Bu birlikteliğimiz ile daha yapacak çok şeyimiz var. Hepinize özgür günler diliyorum” diye konuştu.