AK Parti Eskişehir Milletvekili adayı Pınar Turhanoğlu Gücüyener şu açıklamaları yaptı;

"Türkiye Yüzyılı'nda hedeflerimize ulaşmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hedefimiz güçlü, bağımsız, müreffeh Türkiye’dir. Öncü Türkiye’dir. Mazlumların umudu, yenilmez Türkiye’dir. Hedeflerimiz doğrultusunda, ülkemizi her alanda daha ileriye taşıyacağız. Eskişehir, Türkiye Yüzyılı'nda ülkemiz için önemli bir kent olacak. 
Bir bakanımız vardı şimdi 3 bakanımız oldu. Nabi Avcı hocamızın hem bakanlıkları esnasında hem de sonrasında şehrimize kazandırdıkları ortada. Nabi hocamız Eskişehir'e kazandırmaya devam edecek tabii ki.

Şimdi de Fatih Dönmez ve Ayşen Gürcan bakanlarımız Eskişehir için tüm güçleriyle çalışmaya, eser kazandırmaya devam edecek.

Sel mağduru vatandaşlar için çalışan Ayşen Gürcan takdir topluyor Sel mağduru vatandaşlar için çalışan Ayşen Gürcan takdir topluyor

Bayrak yarışı değil, bir ekip çalışması olarak Eskişehir'i daha da geliştirmek için el birliği yapacak 3 bakanımız ile birlikte çok daha güçlü olacağız. Eskişehir zirveye ulaşacak. Birlik ve beraberlik içinde, güçlü duruşumuzla, herkesin kazanacağı bir Türkiye Yüzyılı'na hep birlikte yürüyeceğiz."