AK Parti’nin İstanbul, Ankara, İzmir, Eskişehir gibi illerde Büyükşehir Belediye Başkan adaylarını Kasım ayı içerisinde açıklaması bekleniyor. Adayların kim olduğuna Cumhurbaşkanı Erdoğan karar verecek. Adayların kim olacağı konusunda bugün itibariyle netleşmiş bir isim yok. Kasım ayı sonuna kadar adayları açıklanmış olacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan bu konudaki çalışmalarına başlıyor. 7 Kasım’da MKYK toplantısı sonrası süreç hızlanacak. Ankara’da AK Parti’nin Turgut Altınok ismini aday olarak çıkarması bekleniyor. AK Parti’nin İstanbul’daki favori ismi ise Fahrettin Koca olarak ifade ediliyor. Murat Kurum ismi de İstanbul’da aday gösterilebilecek isimler arasında yer alıyor. İzmir’de AK Parti adına Mahmut Özgener ismi ön plana çıkıyor.

AK Parti’nin Eskişehir’de kimi aday çıkaracağı ise henüz bilinmiyor. Firuzhan Kanatlı ismi ikna edilebilirse o aday yapılacak. Ankara’dan Eskişehir’e sürpriz bir isim de gönderilebilir. Celalettin Kesikbaş, Nadir Küpeli, Dündar Ünlü isimlerinin anketlerde çok düşük oy alması nedeniyle aday olarak gösterilmesi beklenmiyor.