Saadet Partili Yasin Yentürk: "Allah'ın izniyle de bunu hep birlikte başaracağız" Saadet Partili Yasin Yentürk: "Allah'ın izniyle de bunu hep birlikte başaracağız"

Altılı masanın adayı kim olacak soruları hala devam ederken, Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Hüseyin Baş'ın Millet ittifakına katılma talebi dikkat çekmişti.
2023 seçimlerine az bir zaman kala ise Hüseyin Baş’ın “Bizi Millet İttifakına alsınlar” çağrısından sonra dikkat çeken bir görüşme de İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve  (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş’ın bir araya gelmesiyle yaşandı. 
Bu görüşme ise masaya yedinci bir ortak mı geliyor ve bu ortak masada bir krize neden olur mu sorularına neden oldu. Meral Akşener ise konuya ilişkin 14 Kasım’da yapılacak toplantıya Hüseyin Baş’ın talebini bizzat masaya kendisi adına ileteceğini ifade etmesi. Bu soruların cevabının 14 Kasım’da netleşeceği algısını oluşturdu.
(BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş ise bu sorularla ilgili yaptığı açıklamasında “Olumsuz bir yanıt çıkması masada kriz olur mu kestirmem zor. Ancak toplumsal bir rahatsızlık oluşabilir” dedi.