Atışkan Alçı işçileri yalnız değildir” diyen İl Başkanı Karasu yaptığı açıklamada;

“Atışkan Yapı Ve Endüstriyel Alçı Ürünleri Sanayi Ticaret A.Ş ile Kristal İş sendikası arasında yürütülmekte olan ve Atışkan Yapı’ya ait Eskişehir fabrikasındaki işçileri kapsayan ilk dönem toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşmaya varılamaması üzerine Atışkan Alçı işçileri üretimden gelen güçlerini kullanma kararı aldılar ve 30 Haziran itibariyle grevlerini başlattılar.

Atışkan Alçı işçileri yalnız değildir!

Halkın büyük bir kesiminin doğruluğunu sorguladığı TÜİK’in resmi enflasyon rakamlarının bile yüzde 75’lere yaklaştığı, çarşının pazarın el yaktığı, ay sonunu getirmenin işçiler ve emekçiler için her geçen gün biraz daha zorlaştığı bu koşullarda; Atışkan Alçı patronunun önerdiği yüzde 9’luk zam sefalet zammıdır! Kabul edilemez! Maaşların asgari ücret seviyesinde olduğu Atışkan Alçı işçilerine önerilen bu zam yüksek enflasyonun altında ezilen işçilere “ne haliniz varsa görün” demekten başka bir anlama gelmez. Patronun Türk-İş’in açıkladığı açlık ve yoksulluk sınırının çok altındaki ücret dayatmasına karşı anayasal haklarını kullanan Atışkan Alçı işçileri yalnız değildir!

Eskişehir’de bir ikametten hırsızlık yapan şüpheli yakalandı Eskişehir’de bir ikametten hırsızlık yapan şüpheli yakalandı

Emek Partisi olarak; Eskişehir’deki tüm işçi ve emekçileri de Atışkan Alçı işçileri ile dayanışmayı büyütmeye davet ediyoruz. Çünkü bu grevin kazananı sadece Atışkan Alçı işçileri değil tüm işçi ve emekçiler olacaktır. Bu nedenle bu süreçte Akışkan Alçı işçilerinin grevini her yerde duyurmalı,  Eskişehir işçi ve emekçilerinin gündemine sokmalıyız. İnsanca yaşamak ve insanca çalışmak istiyorsak mücadele etmekten başka da bir seçeneğimiz yok. Bu nedenle Atışkan alçı işçilerinin grevini desteklemek tüm işçilerin sınıf görevidir.

Atışkan alçı işçilerinin talepleri taleplerimizdir;

  • İnsanca yaşanacak ve en az yoksulluk sınırının üzerinde olacak bir ücret sağlansın!
  • İnsanca yaşam için sosyal haklar sağlansın!
  • İşçi sağlığı ve güvenliği kurallarına uyulsun ve gerekli tedbirler acilen alınsın!
  • Esnek ve kuralsız çalışma yasaklansın!”