Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Av. Ayşe Ünlüce Muttalip Mahallesi’ndeki kahvehaneleri ve esnafı ziyaret ederek vatandaşların Ramazan ayını hayırladı.

Ayşe Ünlüce, üreticinin yaşadığı zorluklara vurgu yaparak alım garantili projelerle çiftçinin destekleneceğini söyledi. Eskişehir halkını kaliteli, güvenilir ve ucuz et ve ucuz bakliyatla buluşturmaya hazırlandıklarını söyleyen Ayşe Ünlüce, “Halk Et, Eskişehir'deki vatandaşlarımıza kaliteli et ve et ürünlerini uygun fiyatlarla sunmayı hedefleyen bir projedir. Bu projeyle, alım garantisi vererek yerel besicilerin ekonomik durumunu iyileştirmeyi ve ilimizdeki hayvancılık sektörünü tekrar canlandırmayı amaçlıyoruz. Ayrıca, kasaplara özel uygun fiyatlar üzerinden toptan et satışı yaparak, yerel esnafı da destekleyeceğiz” dedi. 

Ayşe Ünlüce, Halk Et’in yanı sıra Halk Bakliyat’la da hem üreticiye destek olacaklarını hem de Eskişehirlileri uygun fiyatlarla buluşturacaklarını ifade ederek, sözleşmeli tarımın önemini vurguladı. Ayşe Ünlüce, Eskişehir Bakliyat markasının Eskişehirlilerle buluşmasına çok az kaldığını ifade ederek, “Eskişehirli çiftçilerimizle sözleşmeli tarım anlaşmaları yaparak, ürettikleri yüksek kaliteli bakliyat ürünlerini satın alacak ve bu ürünleri ‘Halk Bakliyat’ markası altında paketleyerek uygun fiyatlarla halkımıza sunacağız. Bu sayede hem yerel çiftçilerimize destek olacak hem de halkımıza kaliteli ve ekonomik bir bakliyat seçeneği sunmuş olacağız” diye konuştu.

Hem bölgesel hem de ulusal düzeyde hayvan kesimi ve et işleme sektöründe rol model olmayı hedeflediklerini belirten Ayşe Ünlüce, “Ayrıca kuracağımız modern mezbaha ile, bir model olmayı hedefleyerek, çevresel sürdürülebilirliği, hayvan refahını ve gıda güvenliğini ön planda tutacağız. Ayrıca yaşama geçireceğimiz mobil mezbaha ile ilçelerimizde belirli günlerde kesim hizmeti vereceğiz” dedi. 

Kırsaldaki 12 ilçeye Selektör Tesisi kurulacağını söyleyen ve verim artışını sağlayacaklarını belirten Ayşe Ünlüce, “Tüm ilçelerimize modern selektör tesisleri kuracağız. Bu tesisler, tohumların temizlenmesi ve ilaçlanması süreçlerini daha etkin bir şekilde gerçekleştirecek, böylece çiftçilerimizin ürünlerinde yüzde 40'a kadar verim artışı sağlanacaktır” ifadelerini kullandı.