Prof. Dr. Ayşen Gürcan şu açıklamaları yaptı;

“Türkiye uluslararası platformlarda, “Dünya beşten büyüktür!” diyerek zalim küresel düzene savaş açmıştır. Batılı devletlerin merhametine bırakılan bir Türkiye’nin hiç bir zaman bağımsız olamayacağı idrakinde olan Cumhurbaşkanımız, milli teknoloji hamlesini başlatmış ve bu alanda büyük bir seferberlik ilan etmiştir. Bu büyük gayretler sonucunda tüm dünyanın takdirini toplayan insansız hava ve kara araçları, Atak Helikopteri, Altay Tankı, hava savunma sistemleri, balistik füzeler, piyade tüfeği, TCG Anadolu Siha Gemisi gibi büyük eserler hayata geçirilmiştir. Türkiye,hamdolsun bir zamanlar mermisini bile üretemeyen bir konumdan ,tüm dünyaya yüksek teknoloji ürünü savunma araç ve ekipmanları ihraç eden bir konuma yükselmiştir.

Eskişehirli ev sahipleri bu habere dikkat; Zam yapayım derken hapse girmeyin! Eskişehirli ev sahipleri bu habere dikkat; Zam yapayım derken hapse girmeyin!

“Milli teknoloji hamlesi, sadece savunma sanayinde meyvelerini vermemiş ayrıca yıllardır ülkenin hayali olan yerli aracımız TOGG’da yollardaki yerini almıştır. Ülkenin haberleşme ve istihbarat alanındaki ihtiyaçlarını karşılayacak yeni nesil uydu olan İMECE’yi uzaya fırlatmıştır. Tabi tüm bu olanlar, batılı emperyal güçleri rahatsız etmiş, Bir zamanlar çantada keklik gördükleri ve istedikleri gibi talimatla yönettikleri bir ülkenin, bu şekilde büyük bir atılımın içine girmiş olmasını hazmedememişlerdir.

Ülkemiz tarihi bir seçime gidiyor. Bu seçim sadece iki ittifak ya da iki lider arasındaki bir seçim değildir. Bu seçim ülke kaderinin belirlendiği bir seçim olacaktır. Bir tarafta hayata geçirdiği devasa projelerle Türkiye Yüzyılını inşa edecek kadro diğer tarafta ise sadra şifa bir tek eseri dahi bulunmayan ve terör örgütleri ile kol kola olan kaos ittifakı. İnanıyorum ki bu aziz milletin feraseti galip gelecek ve bu seçimden Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Türkiye Yüzyıl’ını inşa edecek kadro, zaferle çıkacaktır. Türkiye yüzyılı, yüzyılın Türkiye’si parlasın!"