Prof. Dr. Ayşen Gürcan, Sarar Basma Fabrikası’nı ziyaret ederek fabrika işçileri ile bir araya geldi. İş adamı Alaattin Çoban ve Gözde Sarar ile üretime ve Eskişehir’e dair çeşitli fikir alışverişlerinde bulunan Gürcan’a ziyaretinde AK Parti İl Başkanı Süleyman Reyhan’da eşlik etti. Gürcan’ın fabrikada yaptığı konuşmasında 350 civarında işçiye seslendi. İşçiler, alkışları ile Gürcan’ın sözlerine yoğun bir ilgi gösterdi. 

Prof. Dr. Gürcan, sözlerine terzi bir aileden geldiğini ve terzilerin ince bir ruha sahip olduğunu söyleyerek başladı. Gürcan, “Kadın dayanışmasını, anneliği ve kariyer-eğitim ikilemini gayet iyi biliyorum. Sizi de bu manada iyi anlıyorum. Ben birçok ülke gezdim fakat Türkiye’deki gibi hiçbir yerde kadına bu denli değer verildiğine şahit olmadım. Türk aile yapısında kadın çok önemlidir. Annelerdeki sorumluluk çok fazladır. Eskişehir’de bu kapsamda kadınlara ve annelere çok değer veriyor” dedi.

Eskişehir’in dinamik bir kent olduğuna vurgu yapan Prof. Dr. Gürcan, “Eskişehir’in daha iyi olması için çok çaba gösteriyoruz. 15 Mayıs sabahından itibaren de çalışmalarımız daha da hızlanacaktır. Dünya, pandemiden itibaren zor bir dönemden geçiyor. Fakat Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ ilkesi ile Türkiye’yi bu zorlu sürece karşı çok iyi bir şekilde muhafaza ediyor” şeklinde konuştu.

Türkiye’deki çalışan nüfusa dair detaylardan, Eskişehir’deki sosyal konut projelerinden, TOKİ’nin depreme karşı sağlamlığından ve Aile Koruma Kanunu’ndan bahseden Gürcan, “Bizler kendi muhalefetimizi kendimiz yapan bir iktidarız. 20 yıldır da istikrarlı bir şekilde Allah’ın izni ile davamıza devam ediyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.