Halk TV programcısı Ayşenur Arslan uğradığı bir taciz olayını anlattı.

TRT’de çalıştığı yıllarda yaşadığı talihsiz olayı anlatan Ayşenur Arslan konu ile alakalı olarak şu ifadeleri kullandı;

"APARTMANIN ÖNÜNDE SALDIRDI"

"Bu ülkede her iki kadından biri, sözlü veya fiziki şiddete maruz kalır. İstismara uğrar. Uğramıştır, uğrayacaktır da. Çok yıllar önce iş yerinden kış vakti saat 19.00 gibi iş yerimden çıktım. Hava karanlıktı. Bir genç arkama takıldı. Hızlı yürüdüm, o da hızlı yürüdü. Ben koştum o da koştu. Tam apartmanımın önünde saldırdı ve beni taşlara doğru yuvarladı. Ben de imdat diye bağırdım. Daha doğrusu bağırdığımı zannetmişim. Ağzımı açmışım ama imdat diyememişim.

"HAFTALARCA KENDİME GELEMEDİM"

Eskişehir'de tepkilere neden olan manzara; "Çok vaktimiz yok, problem acilen çözülsün" Eskişehir'de tepkilere neden olan manzara; "Çok vaktimiz yok, problem acilen çözülsün"

Apartmanın bir penceresinden bir kadın dışarıya doğru bakınca olayı görüyor. Saldırgan da o kadını görünce kaçıp gidiyor. Olay da orada bitiyor. O zamanlar 25-26’lı yaşlarındaydım. Bu tarz olaylara kolay kolay pabuç bırakacak bir kadın değilim. Kendimi güçlü bir kadın olarak görüyorum. Bu ülkede olay anında bağırmadın diye iddiaları kabul edilmeyen kadınlar var. Ben haftalarca kendime gelemedim. O yolu daha sonrasında dizlerim titreyerek gittim geldim."