Muharrem İnce merak edilen o soruyu yanıltadı; İstanbul'a aday olacak mı? Muharrem İnce merak edilen o soruyu yanıltadı; İstanbul'a aday olacak mı?

İYİ Parti'nin eski milletvekili ve geçtiğimiz haziran ayında İYİ Parti'den istifa eden Aytun Çıray şu açıklamaları yaptı;

“Bizim İYİ Parti’yi kurma sebebimiz mevcut rejimi yeniden parlamenter sisteme çevirmek. Anayasal devlet inşa etmek ve yargıyı bağımsız hale getirmekti. Milletin iradesinin meclise yansımasını sağlamaktı. Bunlar olmadığı gibi bu hedeflerde de sapmalar var. Ülkede siyasete olan güven azalıyor. Ne yazık ki muhalefet son seçimleri rejim referandumu haline çeviremedi. Benim itiraz ettiğim de bu. Zaman masa tartışmaları ile geçti. Muhalefet rejim tartışmasını gündeme taşıyamadı. Ortaya konulan hedefler kayboldu. 26 Ağustos’ta İYİ Parti’ye alınmış bazı milletvekilleri derhal ihraç edilmeli. Buradan başlamak gerekiyor. Bu vekiller İYİ Parti’nin kuruluş ilkelerine uygun değiller. Biz bu partiyi MHP’den ayrılıp gelen Atatürkçü, laik, demokrat daha çok merkezde yer alan bir parti olacaktık. Seçimleri kaybettikten sonra sadece açıklama yapmanın bir faydası yok, çünkü bir sonraki seçimlere 5 yıl var. Eğer biz bu işi becerebilseydik bugün oy oranı yüzde 20-25 olan bir parti olurduk. Bu vekiller ile parti politikaları uymadığı için yollar ayrılmalı. Parti Sözcüsü olmayanlar dikkatli konuşmalılar. Eğer ittifak olacaksa kamuoyunda bir pazarlık algısı oluşmamalı. Partiler birbirini yıpratmamalı."