Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen depremlerin yaraları sarma çalışmaları devam ediyor.

Kentteki tüm insanlar afet bölgelerine yardım yapabilmek için tek yürek oldu.

13 yaşındaki Emirdağlı sporcu Elmas Başoğlu Avrupa Şampiyonu oldu 13 yaşındaki Emirdağlı sporcu Elmas Başoğlu Avrupa Şampiyonu oldu

Depremzedelere destek olan Türkiye Terziler, Konfeksiyoncular ve Hazır Giyim Federasyonu Başkanı Ali Safa Şen, deprem bölgesinde bulunan 31 oda başkanıyla iletişim kurarak ihtiyaçlar doğrultusunda yardımların gönderildiğini ifade etti.

“152 ODA İLE YARDIMLAR GERÇEKLEŞTİRDİK”

Türkiye genelinde federasyona bağlı olan 152 odayla irtibat kurarak, deprem bölgesindeki 31 oda başkanının ihtiyaç talepleri doğrultusunda yardım gönderdiklerini anlatan Ali Safa Şen, “Ülkemiz pazartesi günü yüzyılın felaketi dediğimiz 10 ili kapsayan depremi yaşadı. Ülkemiz deprem kuşağında ve bu depremleri yaşamaya devam edeceğiz. Tedbirli olmak lazım. Depremzedelerimize ayni yardımları topladık. Deprem sabahından itibaren üyelerimizin hepsine yapmak istedikleri ayni yardımları odamıza getirebilecekleri ya da yapacakları yardımı toplanma bölgelerine verebilecekleri hakkında mesaj çektik. Topladığımız yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırdılar. Türkiye genelinde de federasyonumuza bağlı olan 152 odamızla irtibatımızı hiç koparmadık. İhtiyaçların hepsini ulaştırmaya çalıştık. Ülkemize, herkese bu duyarlılıklarından dolayı canı gönülden teşekkür ediyorum. Bizim halkımız çok duygusal çok hassastır. Bu tür sıkıntılarda etle tırnak olabilen bir ülkeyiz. Binlerce yıldır bu düzen böyle. Bu yüzden ülkemizdeki insanlarla övünsek o kadar azdır.” dedi.