Anadolu Üniversitesi istediğini alamadı; Bu hafta da böyle olsun! Anadolu Üniversitesi istediğini alamadı; Bu hafta da böyle olsun!

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından özetle, “Organize Sanayi Bölgemiz başta olmak üzere sanayi sitelerinin olduğu bölgelerdeki alt yapı hizmetlerinden kurumumuz sorumlu değildir. Teksan, Emko, ESTİM ve Oto Galericiler Oto Center bölgelerinde yaşanan sorunların sebebi kısa süreli sağanak yağışların 71 Evler, 75. Yıl, Sultandere ve Gülpınar Mahallelerimizi de içine alan bölgede etkili olması ve bu havzadaki yağmur sularının dere yatakları ile bu bölgelere taşınmasından kaynaklanmaktadır. Sanayi sitelerinin kendi sorumluluğunda bulunan alt yapılarının yetersiz olması sebebiyle de baskınlar yaşanmaktadır. Bölgede baskınlara sebep olan dere yataklarının ıslah edilmesi ve havzalarda biriken suyun kontrol altına alınması ESKİ Genel Müdürlüğü’nün görev ve sorumluluk alanı içerisinde yer almamakta olup, tarafımızca bu havzaya sel kapanı yapılması için ilgili kurumlara resmi yazılar yazılmış ancak bugüne kadar herhangi bir girişimde bulunulmamıştır. ESKİ Genel Müdürlüğü olarak bahse konu sanayi sitelerinin bulunduğu bölgelerde sorumluluğumuzda bulunan cadde ve bazı alanlarda herhangi bir altyapı eksikliğimiz bulunmadığının bilinmesini isteriz. Habere ve sosyal medya paylaşımlarına konu olan sanayi sitelerinin sorumluluk alanlarındaki iç altyapılarının bakım, onarım ve işletmeleri site yönetimlerine aittir. Bahse konu sanayi sitelerinde yaşanan su baskınları bazı gazetelerde ve paylaşımlarda konu edildiği gibi kurumumuzun altyapı eksikliğinden kaynaklanmamaktadır.” yazılı açıklaması yapılmıştı. 

Ancak sosyal medyada paylaşılan bir görsel gösteriyor ki ESKİ’nin sorumluluğu altında bulunan bazı yerler de sular altında kalmış. ESTİM Eskişehir Toptancılar İş Merkezi’nin dışında kalan bir bölümde çekilen bu görsel ‘Burası da mı ESKİ’nin sorumluluğunda değil’ dedirtti. Eskişehirli vatandaşlar ayrıca ESKİ'den her gün basın açıklaması değil, hizmet görmek istediklerini ifade ettiler.