Mardin Dargeçit’te Büyükşehir’den çevre düzenlemesi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Mardin’in Dargeçit ilçesinde bulunan iki park alanında çevre düzenlemesi çalışması gerçekleştiriyor.Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kardeş Şehir Mardin’in Dargeçit ilçesinde bulunan park alanlarında...

ÇEVRE 25.09.2017, 10:43 25.09.2017, 10:54
Mardin Dargeçit’te Büyükşehir’den çevre düzenlemesi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Mardin’in Dargeçit ilçesinde bulunan iki park alanında çevre düzenlemesi çalışması gerçekleştiriyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kardeş Şehir Mardin’in Dargeçit ilçesinde bulunan park alanlarında çalışmalar gerçekleştiriyor. Projeye göre 2 bin 860 metrekare ve bin 175 metrekare alana sahip iki parkta çevre düzenlemesi yapılıyor. Çalışma sonrasında ilçe modern parklara kavuşacak.

İlk çalışmaların başladığı proje 2 bin 860 metrekare alanda bulunacak. Alanda temizlik çalışmaları başladı. Parkın çevresinde bulunan eski duvarların yıkılmasıyla birlikte alanın çevresi kırma taş duvar ile örülmeye başlandı. Proje içerisinde yapılacak çalışmalar ile birlikte çocuk oyun grubu, spor grubu, süs havuzu, kameriyeler, oturma grupları ve çeşmeler yer alacak.

Dargeçit ilçesinde yapılacak diğer projede ise alan içerisinde peyzaj düzenleme çalışması yapılacak. Bin 175 metrekare alanın etrafı duvar ile örülen proje alanın içerisine yapılacak çeşitli düzenlemeler ile tamamlanacak. Bu düzenlemeler arasında çocuk oyun alanı, basketbol sahası, kameriyeler, oturma grupları, çeşmeler ve piknik alanları yer alacak.

Yorumlar (0)
13
kapalı
Günün Anketi Tümü
Sizce Esnaf Odaları Birliği'nin Yeni Başkanı Kim Olmalı?
Sizce Esnaf Odaları Birliği'nin Yeni Başkanı Kim Olmalı?
Namaz Vakti 19 Mayıs 2022
İmsak 03:48
Güneş 05:33
Öğle 12:59
İkindi 16:54
Akşam 20:16
Yatsı 21:53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@