CHP Eskişehir İl Başkanı Recep Taşel şu ifadeleri kullandı;

Murat Özcan: "Odunpazarı Belediyesi temizlik konusunda sınıfta kalmıştır" Murat Özcan: "Odunpazarı Belediyesi temizlik konusunda sınıfta kalmıştır"

“Herkesin değişim diye ifade ettiği olaya ben dönüşüm diyorum. Örgütlerin güçleniyor olduğu, parti içerisindeki demokrasinin değerli olduğu bir yeni tüzüğe ihtiyaç var. Şu an örgütler üzerinden seçim başarısı idealize edilmedi. Kaybetmemizin ana nedenlerden en önemlisi örgütler sahaya yeteince hakim olamadılar. Çünkü üye kırgın ve küskün. Üyenin seçme ve seçilme hakkı konusunda uzun yıllardır bir çaba yok. İttifak olarak seçimlere girdiğimizde ön seçim yapılmaz gibi antidemokratik ibareler vardı. Bunların düzelmesi gerekiyor. Türkiye’de lider odaklı siyaset yapılıyor. Şahsi görüş olarak lider odaklı siyaset CHP’ye hiçbir şey kazandırmaz görüşünü savunuyorum.

Yol arkadaşlarımızın değerli olduğunu ve isim değişikliğinin CHP’ye bir kazanç getirmeyeceğini söylüyorum. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu o kadar fedakarlık yapmasına rağmen 13 yılda geldiği nokta bu. Aynı anlayış ile pırıl pırıl bir arkadaşımızı da genel başkan yapsak onu da 5 yılda tüketilir. Sorun aslında genel başkandan kaynaklı değil. Kendi içimizdeki yapısal sıkıntılar çözülmeden kim genel başkan olursa olsun yıpranır. Demokratik bir tüzük ve oturmuş parti programı ile ilerlersek CHP çok büyük başarılara imza atar. Bu ülkede toplumsal muhalefetin ana unsuru olan parti iktidara gelir. Önümüzde yerel seçimler var. Yerel seçimlere demokratik bir anlayışla gitmemiz lazım.”