Osman Mandacı: "Eskişehir’de belediyecilik anlamında bir değişime ihtiyaç var" Osman Mandacı: "Eskişehir’de belediyecilik anlamında bir değişime ihtiyaç var"

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un, “Önce Kemal Bey değişmezse öteki tarafın hiçbiri değişmez. Seçimlerden sonra çekilmeliydi. Olması gereken Kemal Kılıçdaroğlu’nun bırakmasıdır” açıklaması gündeme bomba gibi düşmüştü. Bu açıklamalar hem Yılmaz Büyükerşen cephesinde hem de Ahmet Ataç cephesinde eleştiri ile karşılandı. 

Tartışmalara, “CHP’ye hem içeriden hemde dışarıdan ağır bir saldırı var.  Tek dertleri de CHP’yi bölmek.” yorumu ile katılan Yılmaz Büyükerşen, “CHP’yi bölmeye çalışmak kalleşliktir. Kemal Kılıçdaroğlu gitsin sözü CHP’nin bölünmesine hizmet etmekten başka hiçbir işe yaramaz.” ifadelerini kullanmıştı ve yeniden aday olacağını ilan etmişti. 

Son olarak Ahmet Ataç da yazılı bir açıklama yaptı ve “Herkes kendi bölgesi özelinde gerekli özeleştiri, değerlenmesini yapabilir. Genel başkanlık tartışması, kurultay öncesi yapılmaması gereken bir tartışmadır. Bir an önce iç hesaplaşmamızı sona erdirip ve ülkemizin aydınlık geleceği için yenilenme hareketini şekillendirecek politikalar etrafında stratejiler üretmeliyiz.” açıklamasını yaptı” ifadelerine yer verdi. 

Yaşanan bu gelişmeler kulislerde ‘CHP Eskişehir’de her geçen gün oy kaybediyor’ olarak yorumlandı.