Bu pazar seçim olsa ne olur son ankette dikkat çeken sonuçlar Bu pazar seçim olsa ne olur son ankette dikkat çeken sonuçlar

bir TV programında  gerçekleştirilen canlı yayında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, önemli bir açıklama yaparak yeniden adaylık için sinyal verdi. Genel başkanlık için tekrar aday olup olmayacağı sorusuna verdiği yanıtta, mücadeleci bir ruhla hareket etmenin gerekliliğine vurgu yaptı. Kılıçdaroğlu, "Genel başkan olmak için mücadeleci olacaksınız, önünüze engeller çıkacak, engelleri aşacaksınız. Böyle olması lazım genel başkan olmak için. Kurultay'da hiçbir zaman ben genel başkan olacağım demedim." şeklinde konuştu.
Delegelerin aday göstermesi durumunda yeniden aday olabileceğini belirten Kılıçdaroğlu, bu konuda cesur davrananların öne çıkacağını ifade etti. "Delegeler aday olarak gösterdiler. Yeniden kurultayda genel başkan diye aday gösterirlerse en cesurlar bir adım öne çıksın diyeceğiz. Delegelere bağlı. Onlar önerirlerse olmayacağım demeyiz." şeklinde konuştu.