Bu ziyaret, Erdoğan'ın CHP lideri Özgür Özel'e beklenen iade-i ziyaretini gerçekleştirmesiyle gerçekleşti. Özel, Erdoğan'ı CHP Genel Merkezi’nde makamında ağırladı.

Abdullah Gül ile ilgili bomba iddia: 3 partiyi birleştirip başına geçecek! Abdullah Gül ile ilgili bomba iddia: 3 partiyi birleştirip başına geçecek!

18 yıl aradan sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın CHP Genel Merkezi'ne gitmesi, siyasette yeni bir dönemin habercisi olarak yorumlandı. Bu önemli ziyaret, AK Parti'nin yeni stratejiler geliştirdiği bir döneme işaret etmektedir.

Erdoğan ile Özel arasındaki görüşme, saat 16.00'da başladı ve yaklaşık 1,5 saat sürdü. Bu buluşma, iki lider arasında uzun bir aradan sonra gerçekleşen ikinci görüşme oldu. İlk görüşme, 2 Mayıs'ta AK Parti Genel Merkezi'nde gerçekleşmişti ve bu görüşme de yaklaşık 1,5 saat sürmüştü.

Görüşme sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş, Özgür Özel'e ise İstanbul Milletvekili Namık Tan eşlik etmişti. Bu görüşmenin ardından, iki lider arasındaki diyalogun sürdüğüne dair ilk sinyaller alındı.