Malatya'da, sosyal medyada tanıştığı Y.K. tarafından kredi çekmek bahanesiyle 360 bin TL dolandırılan Y.G.’nin şikayeti üzerine ekipler çalışma başlattı.

Emeklilere İkinci Bayram İkramiyesi 10-14 Haziran'da Ödenecek! Emeklilere İkinci Bayram İkramiyesi 10-14 Haziran'da Ödenecek!

Yapılan incelemelerde, Y.G.’nin telefonunu ele geçirerek internet bankacılığı üzerinden 360 bin TL'sinin farklı hesaplara aktarıldığı tespit edildi. Ayrıca, zanlının kredi kullandırma vaadiyle banka hesabından akıllı saat, cep telefonu ve tablet aldıktan sonra bölgeden ayrıldığı belirlendi.Y.G.'nin hesap hareketleri incelendiğinde, paranın F.C.A., M.B., U.Ç. ve İ.D. isimli şahıslara havale edildiği ortaya çıktı. Zanlılar, parayı aklamak için ise Hekimhan’da bir dükkan işleten R.G.’yi tehdit ederek hesaplarını kullandı.

Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince kimlikleri belirlenen zanlılar M.B., F.C.A., T.D. ve Y.K. operasyonla gözaltına alındı. Zanlılardan T.D. ve Y.K. tutuklanırken, U.Ç. ve İ.D.’nin yakalanması için çalışmaların sürdüğü belirtildi.