Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne sevk edilen Dilan Polat'ın, anne ve anneannesini baltayla parçalara ayıran Rabia Çataklı ile birlikte kaldığı ortaya çıktı.

Polat'ın, tekrar Bakırköy Ruh Sinir Hastalıklar Hastanesi’ne gitmemek için cezaevi yönetimine dilekçe verdiği belirtildi.

Polat çifti davasında flaş gelişme! Tahliye edildiler Polat çifti davasında flaş gelişme! Tahliye edildiler

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu'nun yürüttüğü soruşturma kapsamında Dilan Polat ve Engin Polat'ın da aralarında bulunduğu 12 şüpheli, 5 Kasım 2023 tarihinde tutuklanarak Marmara Cezaevine gönderilmişti.

Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıklar Hastanesi Adli Psikiyatri servisinde kalan Polat’ın korkusundan uyuyamadığı öğrenildi. Polat, tekrar Bakırköy Ruh Sinir Hastalıklar Hastanesi’ne gitmemek için cezaevi yönetimine dilekçe verdi.

Gazeteci Emrullah Erdinç'in YouTube kanalında yayınladığı videoda, Dilan Polat'ın hastane ve cezaevi süreciyle ilgili bilgiler verdiği belirtildi. Erdinç'in, Polat'ın koğuş arkadaşının kim olduğunu öğrendikten sonra sabaha kadar uyuyamadığını ve hatta o dönem kendisiyle moda olan kalpli pijama takımını bile koğuş arkadaşına hediye ettiğini ifade ettiği aktarıldı.

Polat'ın, hastanede kalmak istememesi üzerine cezaevi yönetimine dilekçe verdiği ve 'Ben burada kalacağıma kardeşim Sıla ile kalmak istiyorum' diyerek cezaevine sevk edildiği belirtildi. Yeni yapılan Adli Tıp raporunun ardından tekrar hastaneye sevk edilmesi konuşulan Polat'ın, cezaevi yönetimine dilekçe vererek 'Sağlık durumum verilen ilaçlardan dolayı iyi' dediği ifade edildi. Polat'ın, Rabia Çataklı ile aynı hastane koğuşunda kalmak istemediği ve verilen kararın ilerleyen günlerde belli olacağı belirtildi.

Zonguldak'ın Devrek ilçesinde meydana gelen olayda psikolojik sorunları olan 31 yaşındaki Rabia Çataklı, cinnet getirip 56 yaşındaki annesini 110 yerinden bıçaklayıp, 77 yaşındaki anneannesini de baltayla 6 yerinden parçalara ayırarak sokağa atmıştı. Gözaltına alınan Çataklı, hastanedeki sağlık kontrolünde serçe parmağını koparıp yutmuştu. 5 sakinleştirici iğne yapılarak tutuklanan Çataklı, ifadesinde "Bunu neden yaptığımı bilmiyorum. Ölecek gibi hissettim. Mehdi olduğumu hissettim. Onların birer şeytan olduğu ve öldürmem gerektiği söylendi. Ben de öyle yaptım. Onları öldürdüm. İkisini de çok severdim" demişti.