Dilan Polat ve Engin Polat son zamanlarda Türkiye gündeminin en çok konuşulan çiftlerinden. Haklarında pek çok iddia bulunan çift hakkında Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığından açıklamada gelmişti.

Başsavcılık "Cumhuriyet Başsavcılığımıza Engin Polat, Dilan Polat ve diğer şüpheliler hakkında ihbarda bulunulması üzerine şüpheliler hakkında 5549 sayılı Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi, 213 Sayılı Vergi Usul Kanunu'na muhalefet, 7258 sayılı Kanun'a muhalefet suçlarından soruşturma işlemlerine başlanılmıştır. Yürütülen soruşturma kapsamında şüpheliler hakkında Yurt Dışına Çıkış Yasağına ilişkin Adli Kontrol Tedbiri uygulandığı, ayrıca CMK 128. Madde kapsamında şüphelilerin tüm malvarlıklarına el konularak dosya hakkında kısıtlılık kararı verilmiştir. Soruşturma kapsamında maddi gerçeğin her yönüyle açığa çıkarılması amacıyla gereken işlemler titizlikle sürdürülmektedir" demişti.

Sessizliğini koruyan ve hatta kaçtıkları iddia edilen çift yazılı açıklama yaptı. Engin Polat'ın hesabından yapılan paylaşımda "Sadece gündem yaratmak için asılsız ve mesnetsiz iddia da kamuoyunda bazı şahıslar tarafından halen servis edilmekte, müvekkiller maksatlı olarak adeta linç edilmesi amaçlanmaktadır.

Müvekkillerin yasal sürecin sonuçlanmasını beklediklerini ve yasal süreç sonuçlanıncaya kadar olağan hayatlarına devam edeceklerini kamuoyunun bilgisine sunarız" dendi.