Can Atalay ve gezi tutukluları için Eskişehir'de sokağa indiler! Can Atalay ve gezi tutukluları için Eskişehir'de sokağa indiler!

Aydın Bayındır doğduğundan bu yana kusma problemi yaşıyor. Yaklaşık 8 yıldır yediklerinin büyük bir kısmını istifrağ eden küçük Aydın’ın ailesi sorunu çözmek için adeta gitmedikleri hastane ve doktor kalmadı.

Bugüne kadar yaklaşık 15 doktorun tedavi ettiği çocuk, bir türlü iyileşemeyerek kusmaya devam etti. Günde 20-25 kere kusma sorunu yaşayan Aydın, ailesi tarafından Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne getirildi. Burada muayene ve yapılan tetkikler sonucunda Aydın Bayındır’a malrotasyon (bağırsakların karın içinde anormal yerleşim anomalisi) tanısı konuldu.

Tedavi süreci Çocuk Cerrahisi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Surhan Arda tarafından planlanan Aydın Bayındır yaklaşık 2 ay önce kapalı yöntem ile (Laparoskopi) ameliyat edildi. Aydın Bayındır’ın kusmaları ameliyat sonrası tamamen kesildi ve hatta bu süreçte 17 kilodan 21 kiloya çıktı.

Oğlunun yaşadıklarını ve onu tedavi ettirmek için başvurdukları yöntemleri anlatan Fahrettin Bayındır, “Buraya Kütahya'dan geliyoruz. Oğlumun küçüklükten beri kusma ataklarının olması şikâyeti ile başvurduk. Daha öncesinde farklı doktorlara gittik ama buna rağmen teşhis konulamadı. En son burada malrotasyon teşhisimiz konuldu. Oğlum 8 yaşında, doğduğundan beri kusma atakları geçiriyordu. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Hastanesi’ne geldik, Surhan hocamızla tanıştık. Teşhis konuldu, 2 önce de ameliyatımız oldu. Şu an oğlumun hiçbir şikâyeti kalmadı. Kusma sorunumuz bitti. Çok şükür sağlığına kavuştu” dedi.